آموزش اصول سئو

سئو بخش جدایی ناپذیر دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال است. سئو شامل فرایندهای مختلف بوده و هر کسب و کاری که به صورت سایت اداره می‌شود، برای پیشرفت و جذب کاربران بیشتر باید از این روش استفاده کند. در دنیای امروز، سئو تنها به موتور جستجوی گوگل اشاره دارد؛ به خاطر این که اکثریت کاربران در سرتاسر دنیا از این موتور جستجو استفاده می‌کنند، صرف سرمایه و زمان بر روی موتورهای جستجوی دیگر، نتیجه مناسبی دربر نخواهد داشت. تیم خدمات سئو یاسئومی به عنوان یکی از بهترین تیم‌های اجرایی و مشاوره‌ای سئو در ایران، پروژه‌های داخلی و خارجی را با موفقیت اجرا کرده و آماده ارائه خدمات سئو به شماست.

سئو SEO چیست؟

سئو از کلمه SEO گرفته شده و این کلمه مخفف شده عبارت Search Engine Optimization است. این کلمه به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. در سال‌های اخیر، گوگل با هدف رفع نیازهای کاربر، سعی کرده تا تمامی الگوریتم‌های خود را به نحوی کنترل کند که کاربر در کمترین زمان به بهترین نتیجه دست پیدا کند؛ پس امروزه عبارت سئو را می‌توان به عنوان بهینه سازی برای کاربر نیز در نظر گرفت. در فرایند سئو، هر چه سایت شما برای کاربر مناسب‌تر باشد، گوگل اهمیت زیادی به آن خواهد داد و نتایج بهتری کسب خواهید کرد.

خدمات سئو وبسایت یاسئومی

تیم یاسئومی با انجام تحقیقات گسترده، خدمات سئو خود را در سه زمینه اصلی ارائه می‌کند. اولین زمینه سئو، انجام پروژه‌های کاربران و ارائه خدمات اصلی سئو است. دومین زمینه‌ای که یاسئومی در آن به فعالیت می‌پردازد، آموزش سئو است. با استفاده از آموزش سئو یاسئومی می‌توانید در کمترین زمان به یک درک کلی از مفاهیم سئو رسیده و اولین قدم‌ها را برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو بردارید. خدمت دیگری که یاسئومی ارائه می‌دهد، مشاوره سئو است. اگر در هر یک از زمینه‌های سئو دچار مشکل شده‌اید، می‌توانید با استفاده از مشاوره سئو تیم یاسئومی، بهترین راهکار را برای مقابله با مشکل خود در پیش بگیرید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

سئو شامل چه مواردی است؟

سئو یکی از اصلی‌ترین بخش‌های دیجیتال مارکتینگ بوده و شامل موارد مختلفی است. برای این که بهینه سازی یا سئو را به بهترین شکل انجام دهید، بایستی تمامی زمینه‌های خدمات سئو را جدی گرفته و آنها را اجرایی کنید. به طور کلی، سئو شامل سه بخش زیر است:

  • سئو داخلی
  • سئو خارجی
  • سئو تکنیکال

سئو داخلی

سئو داخلی یا On Page شامل تمامی مواردی است که بر روی سایت شما انجام می‌گیرد. در این نوع سئو، ساختار داخلی سایت شما آنالیز شده و به بهترین شکل طراحی می‌شود. تمامی بخش‌هایی که سایت شما را برای کاربر مناسب‌تر می‌کند، در بخش سئو داخلی قرار می‌گیرد. یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آموزش سئو که باید بیشتر به آن توجه کنید، سئو داخلی است؛ چرا که گوگل نیز به آن بیشتر از دیگر فاکتورها اهمیت می‌دهد. در سئو داخلی سعی می‌شود، ساختار سایت اصلاح شده و طراحی مناسبی برای آن در نظر گرفته شود. در مراحل بعد نیز با تولید و انتشار محتواهای مفید و کاربردی، باید ارتباطی بین صفحات ایجاد شود و لینک‌های داخلی به صورت اصولی پخش گردد.

چه کارهایی در سئو داخلی انجام می‌شود؟

از اصلی‌ترین مراحل سئو داخلی، استراتژی سئو و تحقیق کلمات کلیدی است. با استفاده از این کار می‌توانید ساختار سایت و محتوا را از قبل تعیین کرده و بخش‌های مختلف سایت را برای کاربر آماده کنید. پس از این مرحله، به تولید محتوا و انتشار آن با توجه به استراتژی محتوا و سئو می‌رسید. لینک سازی داخلی و ایجاد ارتباط بین مطالب مرتبط نیز از اصلی‌ترین بخش‌های خدمات سئو داخلی است که باید با دقت انجام شود.

سئو خارجی

سئو خارجی یا Seo Off Page از هزینه‌برترین بخش‌های خدمات سئو است. در آموزش سئو خارجی، باید به نکات مهمی دقت شود که در صورت رعایت نکردن آنها، سایت و کسب و کار شما در خطر پنالتی قرار می‌گیرد. تمامی کارهایی که بیرون از سایت شما برای بیشتر دیده شدن و رنک گرفتن انجام می‌شود، سئو خارجی نام دارد. اکثر افراد تصور می‌کنند سئو خارجی تنها شامل ساخت بک لینک است؛ اگرچه بک لینک گرفتن بخش اعظمی از سئو خارجی را به خود اختصاص داده، اما این همه ماجرا نیست. استفاده از شبکه‌های اجتماعی و سیگنال‌های مختلف نیز در دسته سئو خارجی قرار می‌گیرد و با استفاده از آنها می‌توانید خود را بیشتر به گوگل ثابت کنید. تقریبا دلیلی که از سئو خارجی استفاده می‌شود، ارائه سیگنال معتبر و مفید بودن سایت به گوگل است.

چه کارهایی که در سئو خارجی انجام می‌شود؟

ساخت بک لینک و استفاده از روش‌های تبلیغاتی مختلف، نیاز به یک استراتژی منسجم و از پیش تعیین شده دارد؛ پس اولین مرحله برای سئو خارجی، برنامه ریزی برای آن است. اکثر مطالبی که در آموزش سئو خارجی ارائه می‌شود به ساخت بک لینک اشاره دارد و حرفی از تعیین استراتژی و نحوه ساخت بک لینک زده نمی‌شود. تولید محتوا برای رپورتاژها و تعیین سایت‌های مناسب برای ساخت بک لینک نیز از بخش‌های اصلی خدمات سئو خارجی است.

سئو تکنیکال

گوگل با استفاده از ربات‌هایی به نام خزش‌گر، سایت شما را خزش کرده و در صورت صلاح دید، آن را در نتایج خود نشان می‌دهد. موتور جستجوی گوگل برای شناسایی سایت شما و خزش در آن، مقدار معینی از داده و زمان را در نظر می‌گیرد. برای این که گوگل به بهترین شکل سایت و محتوای شما را خزش کند، باید به موارد فنی سایت خود دقت کنید. ایجاد ساختاری ساده و بهینه شده برای موتور جستجوی گوگل، در بخش سئو تکنیکال قرار می‌گیرد. بخشی از آموزش سئو تکنیکال، به رفع ایرادات فنی و تکنیکال سایت مرتبط است. البته سئو تکنیکال تنها برای گوگل نیست و برای افزایش امنیت و راحتی استفاده کاربر نیز باید انجام بگیرد.

چه کارهایی که در سئو تکنیکال انجام می‌شود؟

برای این که کاربر و گوگل با سرعت بیشتری به سایت شما دسترسی پیدا کنند، باید تا حد ممکن پلتفرم خود را برای این دو بهینه سازی کنید. یکی از راه‌های بهینه سازی تکنیکال، کاهش حجم فایل‌های سایت و قالب سایت است. برای این منظور نیز باید کدهای بخش‌های مختلف سایت خود را بهینه سازی کنید. این فرایند شامل بهینه سازی فایل‌های جاوا اسکریپت، CSS و خود ساختار HTML است. دیگر بخش اصلی سئو تکنیکال، کاهش حجم فایل‌های تصویری و استفاده از بهترین نوع فرمت می‌شود. همچنین برای بهینه سازی سایت، باید ایراداتی که در کنسول گوگل ارائه می‌شود را رفع کرده و درخواست‌های ارسالی به سمت سرور را کاهش دهید.

مزایای سئو سایت چیست؟

85 درصد از آمار اکثر سایت‌ها، از طریق موتورهای جستجو تامین می‌شود. بدون شک بهترین پلتفرم برای استفاده، موتور جستجوی گوگل است و با استفاده از آن می‌توانید به اهداف کسب و کار خود دست پیدا کنید. گوگل نه تنها کاربران زیاد، بلکه کاربران هدف را به سمت شما روانه می‌کند. با استفاده از استراتژی‌های خوب و مناسب می‌توانید با کمترین هزینه، به بهترین عملکرد دست پیدا کنید. قبل از انتخاب روش‌های دیگر دیجیتال مارکتینگ این مورد را در نظر بگیرید که کاربران به گوگل اعتماد دارند و هر سایتی که در نتایج گوگل نشان داده می‌شود، می‌تواند نزد کاربر نیز اعتبار کسب کند. بدین نحو می‌توانید اعتبار و محبوبیت برند خود را نیز افزایش دهید.

خدمات سئو سایت با یاسئومی

سئو یکی از فرایندهای زمان‌بر، پیچیده و ادامه دار است. برای این که در این راه پیچیده و دائمی با بهترین نتایج مواجه شوید، باید اصولی‌ترین روش‌های بهینه سازی برای موتور جستجو را به کار بگیرید. یاسئومی علاوه بر ارائه مشاوره و آموزش سئو اصولی، آماده انجام بهینه سازی و سئو سایت‌های شما است. تجربه تیم حرفه‌ای یاسئومی در سئو سایت‌های خارجی و داخلی، نشان از مهارت این تیم در انجام پروسه‌های سئو دارد. با خدمات سئو ما می‌توانید به بهترین نتایج در گوگل دست پیدا کنید.

سوالات متداول

سئو شامل چه بخش‌هایی است؟

سئو شامل سه بخش اصلی سئو داخلی، خارجی و تکنیکال است.

آیا می‌توان در سه ماه سایت را سئو کرد؟

هیچ یک از بخش‌های سئو را نمی‌توان در بازه‌های کوتاه مدت انجام داد و تمامی بخش‌های سئو را باید به صورت مداوم و مستمر روی سایت انجام دهید.

در آموزش سئو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اصلی‌ترین بخشی که باید در آموزش سئو به آن توجه کنید، استراتژی سئو است. تدوین استراتژی سئو خارجی و داخلی از اصلی‌ترین بخش‌های آموزش سئو است که در ادامه باید نحوه انجام و پیاده سازی آنها را نیز یاد بگیرید. برای آموزش سئو تکنیکال نیز باید دارای دانش فنی باشید.

آموزش اصول سئو سایت
انواع  داخلی، خارجی، تکنیکال، تولید محتوا، کیوورد ریسرچ
بهترین نوع  وبسایت مرتبط
مزایا  افزایش رتبه، نرخ کلیک، برندینگ و …
بهترین ارائه دهنده  شرکت یاسئومی
What is internet marketing

بازاریابی اینترنتی چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روز افزون استفاده...
مطالعه مقاله
The effect of ad reporting in increasing the site's rank

تاثیر رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت

امروزه تبلیغات بویژه در بستر اینترنت و دیجیتال،...
مطالعه مقاله
What is click rate (The secret of success in increasing CTR)

نرخ کلیک چیست؟ (راز موفقیت در افزایش CTR)

نرخ کلیک چیست؟ نرخ کلیک یا CTR (Click-Through...
مطالعه مقاله
The effect of ssl on SEO; Ride the wave of Google rankings

تاثیر ssl در سئو؛ سوار بر موج رتبه بندی گوگل

قبل از این که در مورد تاثیر ssl در سئو سایت صحبت...
مطالعه مقاله
Introducing Google from the beginning to now

معرفی گوگل از ابتدا تا اکنون

گوگل یک مجموعه بسیار بزرگ و متنوعی است که کاربران...
مطالعه مقاله
SEO specialized terms

اصطلاحات تخصصی سئو

یکی از ضروری ترین بخش ها که هر سئو کاری مستلزم...
مطالعه مقاله
What is the impact of CDN on site SEO

تاثیر CDN در سئو سایت چقدر است؟

به هیچ عنوان تاثیر CDN در سئو سایت را نباید دست...
مطالعه مقاله
What is the best plugin to increase WordPress site speed

بهترین افزونه افزایش سرعت سایت وردپرس کدام است؟

شما می‌توانید با دانلود و استفاده از  بهترین افزونه...
مطالعه مقاله
Ahrefs tutorial (step by step)

آموزش اچرف Ahrefs (قدم به قدم)

آیا در تلاش برای بهبود رتبه وب سایت...
مطالعه مقاله
Beginner SEO training

آموزش سئو مبتدی

آموزش و یادگیری سئو برای افرادی که به تازگی وارد...
مطالعه مقاله
Real estate site SEO

سئو سایت املاک

امروزه تب سئو در میان انواع سایت در حوزه های مختلف...
مطالعه مقاله
سئو سایت آموزشی

سئو سایت آموزشی

حوزه آموزش یکی از حوزه های پر درآمد برای هر کسب...
مطالعه مقاله
سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

امروزه رقابت در حوزه فروش آنلاین محصولات بسیار...
مطالعه مقاله
سئو سایت شرکتی

سئو سایت شرکتی

امروزه بحث طراحی سایت و سئو آن در میان کسب و کارهای...
مطالعه مقاله
سئو سایت صنعتی

سئو سایت صنعتی

سئو سایت صنعتی یا کارخانه Factory Seo یکی از مهمترین...
مطالعه مقاله
سئو سایت پزشکی

سئو پزشکی (بهینه سازی وبسایت پزشکی)

سئو سایت‌ پزشکی (بهینه کردن سایت های پزشکان و...
مطالعه مقاله
قیمت سئو

قیمت سئو (هزینه و تعرفه سئو سایت)

قیمت و هزینه خدمات سئو سایت چقدر است؟ کیفیت خدمات...
مطالعه مقاله
طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت یکی از مهم‌ترین اقدامات و قدم‌ها برای...
مطالعه مقاله
Load More