آموزش سئو مبتدی

آموزش و یادگیری سئو برای افرادی که به تازگی وارد آن شده اند بسیار دشوار است و ممکن است افراد در بدو ورود ممکن است با چالش ها یا سوالات مختتلفی نظیر مبانی ابتدایی و اصطلاحات سئویی تا بخش های تخصصی نر روبرو شوند. به همین خاطر ما در این مقاله از وبسایت یاسئومی تصمیم گرفتیم تا به شما عزیزان علاقمند به یادگیری سئو، به صورت رایگان مبانی مقدماتی و ابتدایی سئو را آموزش دهیم.
آنچه در این مقاله می خوانید:

در این رشته مقاله از سری خدمات سئو یاسئومی در بخش آموزش سئو، با یکسری مقالات و موضوعاتی روبرو میشویم که ممکن است برای شما سوال باشد و شما می توانید با مطالعه دقیق آن، حرفه سئو و دیجیتال مارکتینگ را با قدرت شروع کنید.

سئو SEO چیست؟

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization یا بهینه سازی موتور های جستجو است. این فرایند ها می تواند از بهینه سازی یک محتوا به خصوص در سایت باشد تا فرایند هایی به جهت شناخت بهتر سایت (سئو خارجی) که موجب دیده شدن و افزایش فروش و رتبه سایت می شود.

چرا آموزش سئو مبتدی اهمیت دارد؟

امروزه با گسترش روز افزون تکنولوژی و فناوری اطلاعات و اینترنت، اغلب کسب و کار ها به سمت بازاریابی اینترنتی سوق پیدا کردند و در سایت خود اقدام به فروش انواع محصولات می کنند. از همین رو نیاز جامعه به بودن متخصصین برای افزایش رتبه سایت بیشتر شده است. از همین رو حضور و اهمیت یک سئو کار ماهر و مهم در اغلب شرکت ها بسیار ضروری و مهم است.

 انواع سئو وبسایت

در گام اول از آموزش سئو مبتدی باید با انواع آن آشنا شویم. همانطور که در بخش قبل بیان کردیم، سئو سایت از مبانی داخل سایت نظیر انواع نوشته و ساختار آن شروع می شود و تا فعالیت هایی به جهت برندینگ و بیشتر دیده شدن سایت در وبسایت ها های دیگر ادامه پیدا می کند. در ادامه به صورت کامل و با زبانی ساده موارد فوق را بیان می کنیم.

آموزش سئو داخلی مقدماتی

سئو داخلی یا سئو آن پیج (On Page Seo) به فعالیت هایی از شاخه بهینه سازی سایت گفته می شود که در آن هدف توسعه و بهینه کردن داخلی سایت برای ربات های گوگل است. در این نوع فرایند سئویی ما سعی می کنیم تا در خصوص مسائل تولید محتوا بهینه شده و درجه یک و لینکسازی های داخلی اصولی کار کنیم.

آموزش سئو خارجی مبتدی

نوع دیگر از شاخه سئو، سئو خارجی یا آف پیج سئو (Off Page Seo) در این بخش ما به جهت بهبود سایت و بهتر دیده شدن آن اقداماتی نظیر خرید رپورتاژ آگهی، بک لینک های وب 2، پروفایلی، کامنتی و … انجام می دهیم.

سئو تکنیکال

نوع دیگر از سئو که به سئو فنی معروف است، سئو تکنیکال می باشد. در این نوع بهینه سازی، ما سعی می کنیم وبسایتمان را از لحاظ سرعت بارگذاری، ساختار Url ها و موارد دیگر بهینه کنیم تا کاربر بتواند با سرعت و دقت بیشتر در سایت به جستجو بپردازد.

مراحل یادگیری سئو مقدماتی

مراحل آموزش سئو مبتدی بسیار ساده و جذاب است. در وهله اول باید این را بدانید که اگر قصد دارید متخصص قوی در امر سئو سایت شوید، باید یک وبسایت تستی داشته باشید و به کمک آن سایت در خصوص انواع روش های سئو اقدام به آزمون و خطا کنید.

در ادامه در خصوص مراحل اولیه سئو سایت صحبت می کنیم تا بتوانیم به طور جامع به آموزش سئو مبتدی بپردازیم.

 • تحقیق کلمات کلیدی به صورت دقیق:

شما می توانید باید شناخت حوزه کاری خودتان و پیدا کردن مناسب ترین کیورد، اقدامات به جهت سئو سایتتان به صورت اصولی انجام دهید. مثلا شما می توانید با کلمه بسیار ساده آموزش بهینه سازی سایت در یک ماه، وبسایت یا مقاله خود را سئو کنید و به صدر رتبه ها بیایید.

 • تولید محتوا و عنوان نویسی درست

پس از یافتن کلمه کلیدی مورد نظر و سنجش آن از لحاظ فراگیری، اقدام به نوشتن محتوایی مناسب برای آن موضوع می کنید و پس از تکمیل فرایند نوشتن متن، به سراغ سئو و بهینه سازی محتوا با استفاده از عنوانی جذاب و کاربردی می کنید.

 • سئو داخلی و لینکسازی

پس از تولید محتوا مناسب و نوشتن عنوانی جذاب در این باره وقت آن است که با ساختاری اصولی به سراغ لینکسازی داخلی و لینک دهی به صفحات مهم و یا دامنه میرسد. در این باره حتما توجه کنید که لینکسازی به سراغ کاملا ارگانیک و دقیق انجام شود.

 • سئو تصاویر

پس از آن که قسمت محتوا و متن تمام شد، به سراغ سئو تصاویر و استفاده از تصاویر یونیک و کم حجم برای مقاله میرویم. توصیه ما به شما این است که در تصویر گذاری حتما دو نکته استفاده از تصویر یونیک و منحصر بفرد باشد و حتما قبل از بارگذاری با استفاده از وبسایت های کمکی آن را تبدیل به webp  کنید.

 • ایندکس دستی

حال نوبت به این می رسد که مقاله یا مطلب خود را به صورت دستی به کمک پلتفرم سرچ کنسولی که در سایت نصب کردیم، ایندکس کنیم و آن را به گوگل معرفی کنیم.

 • بک لینکسازی

اگر علاقمند به رتبه گیری بهتر سایت و مقاله بودید، می توانید برای مقاله خود با استفاده از ترفندهای سئو خارجی، بک لینک بسازید یا بخرید و به رشد هر چه بهتر سایتتان کمک کنید.

احتمالا تا به الان برخی سوالات به ذهنتان آمده است!!! در خصوص این که تحقیق کلمات کلیدی یعنی چی؟ سرچ کنسول به چه ابزاری گفته می شود؟ یا کلمه کلیدی چیست؟

در ادامه از آموزش سئو مبتدی از وبسایت یاسئومی به سراغ معرفی اصطلاحات رایج در این حوزه می رویم تا بسیار بهتر بتوانیم سئو را به صورت رایگان و مقدماتی آموزش ببینیم.

اصطلاحات سئو مقدماتی

هر حوزه ای از آموزش، به نحوی دارای اصطلاحات رایج و تخصصی است. آموزش سئو مبتدی و مقدماتی هم از این اصطلاحات و تعاریف مستثنی نیست. در ادامه این بخش از دوره آموزش سئو مبتدی یاسئومی به سراغ معرفی و تعریف انواع اصطلاحات رایج حوزه سئو می رویم.

 • سرپ serp: وقتی کلمه یا کلماتی را در گوگل سرچ می کنید، یک صفحه با نتایج مختلف در آن به شما نشان داده میشود که به طور کلی به آن سرپ می گویند.
 • ترافیک (Traffic): به مقدار بازدید سایت شما که کاربر را وارد سایتتان می کند، ترافیک می گویند.
 • کرال (Crawl) : به ربات هایی از موتور های جستجو نظیر گوگل گفته می شود که وارد سایتتان شده و مطالب و سایت شما را بررسی و در اصطلاح خزش می کنند.
 • بک لینک (Backlink): به صفحات از سایر سایت ها که به سایت شما لینک می دهند.
 • سرچ کنسول (search console) : به ابزار کمکی و اصلی گوگل گفته می شود که به شما در زمینه پیدا کردن کلمات و ترافیک های سایت و همچنین خطاهای موجود در آن کمک می کند.

پیش نیاز یادگیری سئو مبتدی

برای شروع فعالیت های آموزش ی در سئو و بهینه سازی سایت، شما نیازی به دانش قبلی ندارید و می توانید تنها با دارا بودن یک سیستم خانگی یا لپ تاپ کار خود را آغاز کنید و به آموزش دوره های متنوع سئو بپردازید و در کنار آن وبسایت خود را طراحی و اجرا کنید.

سوالات متداول درباره آموزش سئو مقدماتی سایت

یادگیری سئو مقدماتی چقدر زمان می برد؟

قطعا یادگیری سئو در فاز مقدماتی و مبتدی، حدود یک الی سه ماه بیشتر طول نمی کشد و آموزش اصلی شما بعد از آن است که باید خود شروع به وبسایت شخصی یا افراد مختلف در حوزه های مختلف کنید.

برای آموزش سئو به صورت مبتدی از کجا باید شروع کرد؟

در وهله اول از آموزش مبتدی سئو، شما باید با اصطلاحات رایج آن آشنا شوید و سپس مراحلی که در مقاله آورده ایم را طی کنید.

آخرین مقالات یاسئومی
What is internet marketing

بازاریابی اینترنتی چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روز افزون استفاده از اینترنت...
How to register a biography in Google

ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟

برای این‌که بدانید ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟ ابتدا باید...
How to increase the SEO of your site (pure strategies)

چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ (استراتژی ‌های ناب)

چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ هر روزه میلیاردها نفر در سراسر...
How to order a custom WordPress plugin design

سفارش طراحی افزونه اختصاصی وردپرسی چگونه است؟

با سفارش طراحی سایت وردپرسی می‌توانید سایتتان را در موتورهای...
The effect of ad reporting in increasing the site's rank

تاثیر رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت

امروزه تبلیغات بویژه در بستر اینترنت و دیجیتال، رکن اصلی دیده...
What is click rate (The secret of success in increasing CTR)

نرخ کلیک چیست؟ (راز موفقیت در افزایش CTR)

نرخ کلیک چیست؟ نرخ کلیک یا CTR (Click-Through Rate) به میزان...

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =