تاثیر سرعت سایت در سئو چیست؟

اهمیت تاثیر سرعت سایت در سئو را نباید نادیده بگیرید. چرا که باعث افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو گوگل شده و همچنین کاربران بیش‌تری به سمت سایتتان جذب می‌شوند. شما می‌توانید به راحتی سرعت سایتتان را با استفاده از ابزارهای رایگان بالا ببرید. همچنین سرعت بالا برای سایت‌های فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که باعث افزایش فروش محصولات و بازدید از صفحات سایت می‌شود.
آنچه در این مقاله می خوانید:

دلیل مهم بودن سرعت سایت

به دو علت سرعت بالا برای سایت شما اهمیت بسیار بالایی دارد:

تجربه کاربری

تجربه کاربری فاکتوری است که باعث می‌شود کاربران مجدد از سایت شما استقبال کنند یا برعکس، هرگز به سایت شما برای دریافت پاسخ سوالشان مراجعه نکنند. به طور کلی تجربه کاربری همان بازیدید اول از سایت را شرح می‌دهد که ممکن است کاربر از آن لذت برده یا متنفر شود. طرح قالب‌بندی سایت شما، شلوغ یا منظم بودن سایت، چیدن المان‌ها، تبلیغات بیش از اندازه و عضو شدن اجباری کاربر در آن می‌تواند عوامل آزار دهنده برای سایت شما باشد. با توجه به این فاکتور سایت‌هایی با سرعت بالا در آپلود مطالب از نظر موتورهای جستجو به دلایل زیر رتبه‌های برتری می‌گیرند.

 • به دلیل صرفه جویی در زمان مخاطبان آن را مورد قبول می‌دانند.
 • بهره‌وری در سایت‌های پر سرعت بسیار بالاتر است.
 • کاربران در سایتتان به مدت طولانی‌تری می‌مانند.

طبق تحقیقات انجام شده اگر سایتی سرعت آپلود آن بیش‌تر از 3 ثانیه باشد، 40 درصد از کابرانش را از دست می‌دهد. سرعت آپلود باید کم‌تر از 2 ثانیه باشد. بنابراین اولین فاکتوری که توجه کاربر را جلب می‌کند، سرعت سایت بوده و زیبایی آن تاثیر کم‌تری در جذب مخاطب دارد.

تاثیر سرعت سایت در سئو

سئو در واقع با وجود مزایای بسیار بالایی که برای سایت دارد، در صورت استفاده نادرست از آن می‌تواند باعث افت و ریزش سایت شما شود. گوگل عوامل مهمی را برای رتبه بندی سایت در نظر می‌گیرد. یکی از این عوامل سرعت بالای آن بوده که استاندرهای مشخصی برای سرعت بارگذاری سایت در دسکتاپ و موبایل دارد. اگر سایت این استانداردها را نداشته باشد، شما هیچ شانسی برای افزایش رتبه در گوگل را ندارید. موتورهای جستجو می‌خواهند مخاطبان را به سمت سایتی جذب کنند که کاربر پسند باشد و بالاترین میزان رضایت را از مخاطبان دریافت کند. در صورتی که شما بهترین محتوا را ارائه دهید، اما سرعت سایتتان بالا نباشد، نمی‌توانید مخاطبان را به سمت خود جذب کنید.

بررسی سرعت سایت چکونه آنالیز می‌ شود؟

شما می‌توانید با استفاده از یک سری ابزارهای رایگان در اینترنت وجود که می‌توانید سرعت سایتتان را بررسی کنید این ابزارها به شرح زیر است:

Google page speed insight

 • بررسی سرعت سایت توسط کاربران با دسکتاپ و موبایل
 • نمایش مشکلات سایت به صورت اخطار
 • ارائه راه حل برای مشکلات
 • ارائه سرویس‌های رایگان

Pingdom

 • کاربردی برای مدیران مبتدی تا حرفه‌ای
 • استفاده راحت
 • سرویس رایگان
 • تحلیل آبشاری عملکرد سایت

اهمیت سرعت سایت در سئو و میزان فروش محصولات

امروزه سایت‌های فروشگاهی رقابت تنگاتنگی در زمینه بالا بردن سرعت سایت با هم دارند. طراحی سایت یک کار بسیار حرفه‌ای بوده و به مهارت خاصی نیاز دارد. حتما حین طراحی سرعت سایت را در نظر بگیرید چرا که عدم توجه به این موضوع باعث خسته شدن کاربر از سایت شما شده و به سایت دیگری برای خرید محصولات مراجعه می‌کند. همین مسئله باعث افت سئو سایت می‌شود. حتی چند صدم ثانیه در میزان فروش محصولاتتان موثر است که این موضوع تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد و همچنین باعث افزایش اعتماد کاربران به سایت شما می‌شود.

اگر در مورد خدمات سئو یاسئومی سوالی داشتین می توانید به صفحه اصلی سایت بروید.

تاثیر سرعت سایت در سئو و بهبود دسترسی گوگل به سایت

گوگل توسط ربات‌ها و موتورهای جستجو سایت شما را بررسی می‌کند. به همین دلیل هم سرعت سایت روی ایندکس محتوا تاثیر بسزایی دارد. اگر سرعت سایتتان پایین باشد، گوگل نمی‌تواند به صفحات مختلف سایتتان دسترسی پیدا کند به همین دلیل سئو سایت افت کرده و در گوگل رتبه بالایی نمی‌گیرد. این موضوع برای سایت‌هایی با تعداد صفحات بالا اهمیت زیادی دارد.

راه های بالا بردن سرعت سایت

روش‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید سرعت سایتتان را بالاتر ببرید. به این راه‌ها توجه کنید:

هاست مناسب برای سایت

انتخاب هاست مناسب تاثیر زیادی روی سرعت وب سایت شما دارد. هاست، فاکتور اصلی در سایت محسوب می‌شود و سایر عوامل موجود در سایت به متناسب بودن آن بستگی دارد. اگر هاست مناسبی انتخاب کنید، دیگر نیازی نیست آن را تغییر دهید چرا که در این صورت رتبه سایتتان کاهش می‌یابد. برای هاست خوب باید هزینه پرداخت کرده و از هاست‌های اشتراکی پرهیز کنید.

کد نویسی سایت

طراحی سایت کار ساده‌ای نیست و برای کدنویسی آن می‌بایست از افراد متخصص کمک بگیرید.

فشرده سازی خروجی سایت

کدهای css , js تاثیر زیادی روی سایت شما نمی‌گذارند و بین آن‌ها فاصله زیادی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از حذف این فواصل از حجم کدها کم کنید. همچنین می‌توانید اقداماتی برای نصب افزونه GZIP انجام دهید.

تاثیر منفی تبلیغات روی سایت تازه تاسیس

اگر وب سایتتان را تازه طراحی کرده‌اید، بهتر است روی آن آگهی تبلیغاتی درج نکیند. به دلیل پایین بودن کاربرها، عدم درج تبلیغات باعث بهبود تجربه کاربری می‌شود. می‌بایست ابتدا روی محتوای جذاب سایت کار کنید. زمانی که پیشرفت سایت را مشاهده کردید، وقت درج آگهی روی سایت می‌رسد.

بهینه سازی تصاویر

حجم تصاویر و ویدیوها باید کم باشد، چرا که این موضوع اهمیت بسیار بالایی در افزایش سرعت سایت و بهبود سئو آن دارد. می‌توانید با استفاده از افزونه‌های رایگان حجم و اندازه آن‌ها را کاهش دهید.

امنیت سایت

زمانی که سایت شما امن باشد، به راحتی می‌توانید از خطرات بیرونی و حملات سایبری‌ها در امان باشید. همین مسئله باعث جلوگیری از مشکل و بالا بردن سرعت سایتتان می‌شود.

قالب سایت

زمانی که می‌خواهید قالب سایت خود را انتخاب کنید؛ باید به پیچیده بودن یا نبودن قالب‌بندی سایت توجه ویژهای داشته باشید چرا که قالب‌های پیچیده باعث کند شدن روند بارگذاری مطالب می‌شود. در نتیجه شما شاهد افت شدید سایتتان هستید. به جای استفاده از قالب سنگین می‌توانید قالب‌های بهینه را برای سایت انتخاب کنید.

سرعت سایت در سئو چه تاثیری دارد؟

بالا بردن سرعت سایت از دو جهت اهمیت زیادی دارد. تجربه کاربری و سئو از جمله مواردی است که سرعت آپلود صفحات در آن‌ها موثر است. زمانی که سرعت سایتتان بالا باشد، تجربه کاربری بالاتر می‌رود به این صورت که کاربر تمایل بیش‌تری برای بازدید سایت از خود نشان می‌دهد. همچنین از نظر سئو دارای اهمیت است و زمانی که سرعت سایتتان بالا باشد، موتورهای جستجو به راحتی سایتتان را پیدا کرده و رتبه خوبی به شما می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهایی سرعت سایتتان را ارتقا دهید.

آخرین مقالات یاسئومی
What is internet marketing

بازاریابی اینترنتی چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روز افزون استفاده از اینترنت...
How to register a biography in Google

ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟

برای این‌که بدانید ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟ ابتدا باید...
How to increase the SEO of your site (pure strategies)

چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ (استراتژی ‌های ناب)

چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ هر روزه میلیاردها نفر در سراسر...
How to order a custom WordPress plugin design

سفارش طراحی افزونه اختصاصی وردپرسی چگونه است؟

با سفارش طراحی سایت وردپرسی می‌توانید سایتتان را در موتورهای...
The effect of ad reporting in increasing the site's rank

تاثیر رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت

امروزه تبلیغات بویژه در بستر اینترنت و دیجیتال، رکن اصلی دیده...
What is click rate (The secret of success in increasing CTR)

نرخ کلیک چیست؟ (راز موفقیت در افزایش CTR)

نرخ کلیک چیست؟ نرخ کلیک یا CTR (Click-Through Rate) به میزان...

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =