ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟

برای این‌که بدانید ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟ ابتدا باید به این نکته توجه کنید اگر سلبریتی یا بازیگر هستید، درج اطلاعات شخصی به شناخت بیش‌تر شما نزد هوادارانتان اهمیت بسیار زیادی دارد. با این‌کار شما می‌توانید خودتان را بهتری به آن‌ها معرفی کنید. البته بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید چرا این‌کار قوانین مختص به خودش را دارد.
آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با ثبت بیوگرافی در گوگل

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه داده است، ثبت بیوگرافی در گوگل است. گوگل می‌تواند اطلاعات را از کاربران دریافت کند و در اختیار سایر افراد بگذارد. برای این‌که بتوانید بیوگرافی خود را در گوگل ثبت کنید، باید از حساب گوگل خود کمک بگیرید. گزینه‌ای در گوگل وجود دارد به نام درباره من، که به شما این امکان را می‌دهد اطلاعات شخصی خودتان را در آن ثبت کنید. این مطالب شامل نام، تصاویر، شغل، رزومه کاری، مهارت و جزییات دقیق‌تری نسبت به شما می‌شود. این اطلاعات شخصی شما نیز در یوتیوب و گوگل قرار میگیرد. پس از اینکه آن‌ها را در گوگل نمایش دادید، محتوا را به صورت پیش نمایش ببینید و پس از رضایت کامل، می‌توانید آن را ذخیره کنید و پس از این اقدامات بیوگرافی شما در گوگل ثبت می‍‌‌‌شود.

چگونه بیوگرافی خود را در گوگل ثبت کنیم؟

برای ثبت بیوگرافی خود در گوگل می‌بایست ابتدا هزینه‌ای پرداخت کنید. این مبلغ به کیفیت کار بستگی دارد و هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، هزینه بیش‌تر می‌شود. برای این کار باید اقدامات زیر را انجام دهید.

طراحی سایت

طراحی سایت شرکتی یا شخصی این امکان را دارد تا هر عکس یا متنی که بخواهید در گوگل ثبت کنید. هزینه‌های طراحی سایت با هم متفاوت است. با داشتن هاست و دامنه شما به راحتی می‌توانید سایت مخصوص به خود را طراحی کنید.

محتوای باکیفیت

ایجاد محتوای بسیار جذاب و قرار دادن آن در صفحه برای فعال نگه داشتن صفحات مورد نظر شما بسیار اهمیت دارد. چرا که در این صورت می‌توان کاربران بیش‌تری به سمت صفحه خود جذب کرده و از نظر موتورهای جستجو رتبه بهتری بگیرید.

ثبت اطلاعات

برای اینکه بیوگرافی خود را در گوگل ثبت کنید، می‌بایست اطلاعات مربوطه را که شامل اطلاعات شخصی، مدارک تحصیلی و رزومه کاری و یا تصاویر است را به صورت دقیق در قسمت درباره من وارد کنید در غیر این صورت کاربران دچار اشتباه می‌شوند.

ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا

ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا کار بسیار راحتی است و هر کاربری از پس آن برمی‌آید. فقط باید دقت داشته باشید که در صورت نداشتن تجربه کافی این کار را انجام ندهید، چرا که با شکست مواجه می‌شوید. قبل از ثبت اطلاعات در ویکی پدیا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و قبل از ثبت اطلاعات به این نکته توجه داشته باشید که آیا این اطلاعات برای مخاطب کاربردی است یا خیر.

نوشتن بیوگرافی در ویکی پدیا

برای این‌کار روی گزینه log in or create an account کلیک کنید. در صورتی که از قبل حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، با کلیک وارد قسمت اطلاعات می‌شوید تا بتوانید آن را ویرایش کنید. پس از پر کردن فرمی که این صفحه به شما ارائه می‌دهد، درج اطلاعات به راحتی قابل انجام است. تا زمانی که محتوا توسط ویراستار ویکی پدیا ویرایش نشود، این اطلاعات به کاربر قابل نمایش نیست. برای درج اطلاعات مراحل زیر را طی کنید:

ایجاد صفحه

پس از ثبت نام در گوگل، اطلاعات شما در مهم‌ترین صفحات اجتماعی مانند توییتر ثبت می‌شود. البته استفاده از لینکدین، واتساپ، تلگرام و فیسبوک برای ایجاد صفحه شخصی نیز امکان پذیر است.

عمل به دستورالعمل های ویژه در ویکی پدیا

ثبت بیوگرافی در گوگل نیازمند رعایت دستورالعمل‌ها خاصی است. در صورتی که اطلاعات غیر صحیح وارد آن شود، شهرت فردی لطمه می‌بیند.همچنین حریم شخصی افراد را خدشه‌دار می‌کند. به دستورالعمل‌های ویکی پدیا برای ثبت اطلاعات توجه کنید:

  • بدون مخاطب بودن لحن محتوا: برای ثبت اطلاعات در ویکی پدیا لحن محتوای شما باید کاملا بی‌طرف باشد. چرا ویکی پدیا تبلیغ‌پذیر نیست و در صورت بی احترامی به اشخاص کاملا برخورد قانونی دارد.
  • اطلاعات مورد نظر قابل تایید باشد: ویراستاران در ویکی پدیا باید بدون هیچ نفی شخصی اطلاعات را ویرایش کنند از طرفی این اطلاعات باید مورد تایید باشد.

سه مرحله مهم در ثبت بیوگرافی گوگل

برای درج بیوگرافی در گوگل می‌بایست سه اقدام مهم را انجام دهید:

اجازه از شخص برای ثبت اطلاعات شخصی

برای درج اطلاعات شخصی و یا به اصطلاح بیوگرافی فرد مورد نظر می‌بایست خیلی محترمانه از در او درخواست کنید. چرا که در صورت موافقت او با این‌کار ممکن است اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. اگر فردی مایل نیست اطلاعاتش را در گوگل ثبت کنید، بهتر است سراغ یک فرد دیگری بروید.

پیدا کردن منابع اولیه برای ثبت بیوگرافی

این نکته را در نظر بگیرید که باید برای ثبت کردن این اطلاعات می‌بایست به دنبال منابع قابل اعتماد باشید. می‌توانید تحقیقات را از محل سکونت شخص مورد نظر شروع کنید چرا که از معتبرترین منابع هستند. همچنین کتاب‌ها، مقالات اینترنتی، خاطرات، فیلم‌ها و مصاحبه‌های سلبریتی مورد نظرتان می‌توانند منابع خوبی باشند.

مصاحبه با خود سوژه

یکی از بهترین اقدامات برای ثبت بیوگرافی در گوگل، مصاحبه با خود شخص است چرا که مستندترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین شرکا، همسر وفرزندان او نیز می‎‌توانند اطلاعات موثقی در اختیارتان قرار دهند.

در صورت نیاز به خدمات بهینه سازی سایت و سئو می توانید ازطریق فرم های صفحه اصلی خدمات سئو یاسئومی سفارش سئو خود را ثبت کنید.

نکات مهم در ثبت بیوگرافی

قبل از این‌که بخواهید اطلاعات درباره سوژه جمع آوری کنید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

تهیه جدول زمان بندی از زندگی شخص برای ثبت بیوگرافی

در ثبت بیوگرافی بهتر است یک جدول زمانی برای زندگی فرد در نظر بگیرید و این جدول از بدو تولد او شروع می‌شود. برای این‌کار یک خط طولانی روی کاغذ بکشید و تمامی اتفاق‌های مهم زندگی فرد را روی آن بنویسید و در جدول وقایعی که اهمیت بالاتری دارند را پررنگ‌تر کنید.

استفاده از گذشته سوژه مورد نظر برای بیوگرافی

برای این‍‌کار می‌توانید از تجربه زندگی او در دوران دبیرستان یا تحصیلات و یا حتی کودکی او کمک بگیرید. البته می‌بایست خلاقیت داشته باشید و بخشی از گذشته را عنوان کنید و پس از آن به زندگی حال او بازگردید.

تمرکز روی رویدادها و مراحل مهم زندگی سوژه

اتفاق‌هایی مانند تولد، مرگ، ازدواج و یا حتی نکاتی در مورد افراد نزدیک او اطلاعات را درج کنید. همچنین اتفاقاتی نظیر دریافت جایزه، جشنواره و یا بازی موفق در فیلم می‌تواند از این رویداد‌ها باشد.

ثبت زندگینامه در گوگل

ثبت اطلاعات شخصی در مورد سلبریتی‌ها در گوگل اهمیت زیادی دارد چرا که درست نبودن مطالب درباره آن‌ها می‌تواند اطلاعات نادرستی را به مخاطب انتقال دهد. برای کسب اطلاعات دقیق بهتر است با سوژه مصاحبه کنید همچنین استفاده از مقالات و کتاب‌ها درمورد او می‌تواند کمک کننده باشد. برای ثبت بیوگرافی در گوگل می‌بایست ابتدا حساب کاربری ایجاد کرده و به قسمت لاگین وارد شده و پس از پر کردن فرم اطلاعات را ثبت کنید.

آخرین مقالات یاسئومی
What is internet marketing

بازاریابی اینترنتی چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روز افزون استفاده از اینترنت...
How to register a biography in Google

ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟

برای این‌که بدانید ثبت بیوگرافی در گوگل چگونه است؟ ابتدا باید...
How to increase the SEO of your site (pure strategies)

چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ (استراتژی ‌های ناب)

چگونه سئو سایت خود را بالا ببریم؟ هر روزه میلیاردها نفر در سراسر...
How to order a custom WordPress plugin design

سفارش طراحی افزونه اختصاصی وردپرسی چگونه است؟

با سفارش طراحی سایت وردپرسی می‌توانید سایتتان را در موتورهای...
The effect of ad reporting in increasing the site's rank

تاثیر رپورتاژ آگهی در افزایش رتبه سایت

امروزه تبلیغات بویژه در بستر اینترنت و دیجیتال، رکن اصلی دیده...
What is click rate (The secret of success in increasing CTR)

نرخ کلیک چیست؟ (راز موفقیت در افزایش CTR)

نرخ کلیک چیست؟ نرخ کلیک یا CTR (Click-Through Rate) به میزان...

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =