سئو

آموزش ساخت بک لینک

آموزش ساخت بک لینک بهترین روش ساخت انواع بکلینک های دستی پروفایلی، وب2، کامنت و آموزش کمپین های رپورتاژ آگهی

بک لینک

بک لینک یکی از اصلی‌ترین عواملی است که می‌تواند روند کاری سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع هم از منظر کاربر و هم از نظر موتورهای جستجو اهمیت بسیار زیادی دارد. گوگل مهم‌ترین و پرکاربرترین موتور جستجو دنیا است. این موتور جستجو با این که در آپدیت‌های اخیر موتور جستجوی خود ادعا کرده بک لینک تنها یکی از فاکتورهای اساسی رنکینگ است، اما همچنان می‌توان به بک لینک به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل رشد سایت نگاه کنید. برای آشنایی اولیه با بک لینک و نحوه ایجاد آن، با آموزش بک لینک یاسئومی همراه باشید.

سئو خارجی

بک لینک چیست؟

بک لینک به لینک‌هایی گفته می‌شود که از سایت‌های دیگر به سمت سایت شما روانه می‌شوند. بک لینک‌ها یکی از اساسی‌ترین فاکتورهای رده بندی نزد گوگل و تمامی موتورهای جستجو شناخته می‌شوند. بک لینک گرفتن به این معنا است که سایت یا رسانه‌ای درمورد رسانه شما حرف می‌زند یا شما را تایید می‌کند. بک لینک گرفتن می‌تواند به شکل منبع بودن نیز اتفاق بیوفتد. به طور کلی، هر چه بک لینک‌های خوب شما بیشتر باشد، رتبه بهتری کسب خواهید کرد و گوگل به سایت شما، نگاه بهتری خواهد داشت. اما بک لینک چنان‌چه که فکر می‌کنید نیست.

بک لینک چیست؟

بک لینک و نظر گوگل در مورد آن

از ابتدای شروع کار گوگل، بک لینک یکی از فاکتورهای اصلی برای رده بندی یا رنکینگ است. در ابتدا هر چه تعداد بک لینک‌های سایت شما زیادتر می‌شد، می‌توانستید به راحتی رنک بگیرید. در حقیقت، رقابت با سایت‌هایی که بک لینک بسیاری دارند، تا حد زیادی سخت است. این مورد در اوایل کار گوگل مشکل آفرین شد و عده زیادی با پرداخت هزینه برای خرید بک لینک، سعی کردند تا در تمامی کلمات مورد نظر خود جایگاه‌های اولیه را کسب کنند.

بک لینک برای گوگل

گوگل با فهمیدن این مشکل، آپدیتی با نام پنگوئن را برای موتور جستجوی خود منتشر کرد. الگوریتم پنگوئن وظیفه داشت تا با بک لینک‌های زیاد و بدون ارزش مقابله کند. پس از این، دیگر رنک گرفتن با لینک‌های زیاد آسان نبود و در صورت تکرار می‌توانست منجر به حذف شما از نتایج شود. هدف الگوریتم پنگوئن، بیشتر بر روی کیفیت لینک‌ها است تا کمیت آنها.

الگوریتم پنگوئن

نظر گوگل در مورد بک لینک‌های پولی

از نظر گوگل تمامی بک لینک‌های خریداری شده، غیر قابل قبول هستند. این رفتار اگر توسط الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل شناسایی شود، احتمال پنالتی شدن شما را بالا می‌برد. البته الگوریتم‌های گوگل تا حدی پیشرفت کرده‌اند که فرق بین بک لینک‌های مرتبط و نامرتبط را تشخیص بدهند؛ به همین دلیل در اکثر مواقع بک لینک‌های خریداری شده، تاثیری نداشته یا تاثیر آنها به شدت کم خواهد بود.

خرید بک لینک

تفکری درست و غلط درمورد بک لینک

گوگل و اکثر سایت‌هایی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند، بر روی یک نکته پافشاری می‌کنند؛ اینکه بک لینک نخرید و سعی کنید سایت‌های دیگر، به طور طبیعی به شما لینک دهند. این عمل تاثیر بسیار بیشتری خواهد داشت و بهترین نوع بک لینک برای سایت شما خواهد بود.

برای بررسی بیشتر این مورد، باید روی دیگر سکه را نیز در نظر گرفت. در دنیای امروز که همه به دنبال پیشرفت و افزایش کسب درآمد خود هستند، کمتر کسی پیدا می‌شود که از مطلب شما استفاده کرده و لینکی به عنوان منبع به سایت شما بدهد. پس از نظر منطقی و تجربی، چنین چیزی بسیار نادر است که افراد به طور خودکار به سایت شما لینک دهند.

تفکری درست و غلط درمورد بک لینک

بک لینک از نظر کاربران

در ابتدا گفتیم که بک لینک برای دو گروه اهمیت دارد. گروه اول موتورهای جستجو هستند و گروه دوم کاربران. کاربران با مشاهده لینک‌های شما در سایت‌های مختلف، بر روی آن کلیک می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند. برای درک بیشتر این موضوع، خود را جای کاربران قرار دهید. در صورتی که از یک مطلب، وارد سایت دیگری شوید و سایت مقصد، با موضوع مورد نظر شما کاملا متفاوت باشد، رفتار شما چگونه خواهد بود؟ حتی اگر نیاز کاربر و موضوع سایت مقصد یکسان باشد، باید ارزشی برای کاربر خلق شده باشد. به طور حتم اولین تصمیم شما و اکثر کاربران، ترک سایت خواهد بود.

بک لینک از نظر کاربران

حال فرض کنید از طریق یک لینک وارد سایتی مرتبط و غنی از مطالب مفید و کاربردی شدید. در چنین مواقعی کاربران سعی می‌کنند تا علاوه بر ماندن و استفاده از سایت، آدرس رسانه را به خاطر بسپارند. در صورتی که کاربر از سایت شما راضی باشد، نرخ تبدیل و احتمال بیشتر شدن کاربران ثابت شما نیز افزایش خواهد یافت. ترافیک یکی دیگر از فاکتورهای مهم نزد گوگل است و همچنین می‌تواند باعث افزایش کسب درآمد شما شود.

اهمیت بک لینک

تفاوت لینک‌های فالو و نوفالو

اگر تا به حال با مفهوم لینک‌های فالو و نوفالو آشنا نبودید، بهتر است این بخش از آموزش بک لینک را به خوبی مطالعه کنید. لینک‌ها از نظر انتقال ارزش و اعتبار دو حالت دارند. حالت اول و طبیعی لینک‌ها، Dofollow یا فالو است. در چنین لینک‌هایی ارزش و اعتباری که مد نظر دارید، از طریق لینک انتقال می‌یابد. از طرف دیگر لینک‌های Nofollow را داریم. چنین لینک‌هایی هیچ اعتبار و ارزشی را از سایت مبدا به مقصد انتقال نمی‌دهند و به گوگل مفهوم عدم انتقال ارزش را نشان می‌دهند.

لینک‌های فالو و نوفالو

نکاتی که باید درمورد بک لینک بدانید

خرید بک لینک و انجام لینک بیلدینگ باید دارای یک استراتژی خاص باشد. بدون در نظر گرفتن چند عامل مهم نمی‌توان به خرید بک لینک اقدام کرد و انتظار موفقیت داشت. بک لینک تنها یکی از عوامل رشد سایت است و به تنهایی نمی‌تواند باعث موفقیت سایت شود.

نکاتی که باید درمورد بک لینک بدانید

کیفیت به جای کمیت

این عبارت در خرید بک لینک و لینک بیلدینگ بسیار کاربردی است. برای این که با خرید بک لینک رشد خوبی را شاهد باشید، باید به کیفیت بک لینک‌ها اهمیت دهید تا به تعداد آنها. گوگل نیز روی این مسئله پافشاری می‌کند. هرچه کیفیت بک لینک‌های شما بهتر باشد، نتیجه بهتری کسب می‌کنید.در حقیقت، لینک‌هایی که کیفیت لازم را نداشته باشند، بر روی سایت شما تاثیر منفی خواهند گذاشت.

کیفیت به جای کمیت

ارتباط بین سایت مبدا و مقصد

رسانه شما سایت مقصد و سایتی که به شما لینک می‌دهد، سایت مبدا است. از نظر گوگل، هرچه حوزه کاری سایت مبدا به مقصد نزدیک باشد، اثر بک لینک نیز بیشتر خواهد بود. در اکثر مواقع، سایت‌های مرتبط به یکدیگر لینک نمی‌دهد و همین عامل می‌تواند به یک چالش تبدیل شود. در هر حال باید سعی کنید سایتی که برای خرید بک لینک انتخاب می‌کنید، موضوع مشابهی به سایت شما داشته باشد.

نکاتی که باید درمورد بک لینک بدانید

کاربردهای بک لینک

در سال‌های اخیر، بک لینک تنها به عنوان لینکی برای انتقال اعتبار در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که کاربرد بک لینک می‌تواند بیشتر از این باشد. در صورتی که بتوانید از بک لینک درست استفاده کنید، نتایج بسیار بهتری دریافت خواهید کرد.

کاربردهای بک لینک

دریافت بازدیدکننده

انتشار رپرتاژ یا ثبت بک لینک ساید واید یکی از کارهایی است که برای دریافت خدمات بک لینک انجام می‌شود. در صورتی که محتوای شما به اندازه کافی جذاب و مفید باشد، کاربران بر روی لینک‌های شما کلیک کرده و وارد سایت شما خواهند شد. یکی از عوامل تاثیر گذار روی رتبه بندی گوگل، بازدید کاربران از طریق کلیک بر روی لینک‌ها است. گوگل رفتار کاربران را بررسی می‌کند و در صورتی که آنها از سایت شما راضی باشند، رتبه شما را بهبود می‌بخشد.

دریافت بازدیدکننده

بهبود رتبه در نتایج گوگل

اولین و مهم‌ترین کاربرد بک لینک، بهبود رتبه در گوگل است. برای رسیدن به این هدف نیز نباید عجله و زیاده روی کنید. بک لینک به موتورهای جستجو می‌فهماند که سایت شما ارزش زیادی دارد و می‌توانند به آن اعتماد کنند. گوگل نیز به دنبال سایت‌های معتبر است که برای کاربران مفید باشد. بک لینک دقیقا این مورد را به گوگل اشاره می‌کند و درصورتی که بتوانید بک لینک‌های خود را به خوبی بسازید، ارتقا رتبه سایت را شاهد خواهید بود.

بهبود رتبه در نتایج گوگل

افزایش اعتبار سایت

به جای این که به این موضوع از نظر موتور جستجو نگاه کنید، از منظر یک کاربر ماجرا را ببینید. کاربران وقتی لینک سایت شما را در سایت‌های بزرگ و معتبر می‌بینند، به طور عادی به سایت شما اعتماد می‌کنند. البته این امر به موضوع سایت مبدا و اعتبار آن نزد کاربران بستگی دارد. هر چه رسانه‌ای که شما را معرفی می‌کند معتبرتر باشد، اعتبار کسب شده توسط شما نیز بیشتر خواهد بود. اگر از شما به عنوان منبعی یاد شود، کاربران شما را به چشم یک منبع معتبر خواهند دید و روی لینک‌های شما کلیک خواهند کرد.

افزایش اعتبار سایت

افزایش ترافیک سایت

گفتیم که ترافیک ثابت و ترافیک ایجاد شده توسط لینک‌ها، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش اعتبار نزد گوگل است. این ترافیک علاوه بر این که وضعیت سایت شما را نزد گوگل بهبود می‌بخشد، می‌تواند برای کسب و کار شما نیز کاربر مستقیم ایجاد کند. کاربرانی که وارد سایت شما می‌شوند، می‌توانند به کاربر دائمی یا خریدار تبدیل شوند.

افزایش ترافیک سایت

بک لینک‌ ها یکسان نیستند!

این عبارت را می‌توان از نظر جایگاه قرار گیری بک لینک‌ها بررسی کرد. بک لینک‌هایی که در فوتر و هدر سایت قرار بگیرند، ارزش متفاوتی با بک لینک درون پست دارند. به طور کلی هر چه بک لینک‌ها به فوتر سایت نزدیک‌تر باشند، ارزش کمتری خواهند داشت. در حالت کلی، بک لینک‌های درون پست، ارزش بیشتری دارند و گوگل به آنها بیشتر از دیگر لینک‌ها اهمیت می‌دهد. خرید بک لینک ساید واید از طریق لینک درون هدر یا فوتر می‌تواند سایت شما را با خطر پنالتی مواجه کند.

بک لینک‌ ها یکسان نیستند!

نحوه دریافت بک لینک

بخش مهمی از آموزش بک لینک، به نحوه دریافت بک لینک مربوط می‌شود. یکی از چالش‌های بزرگ سئوکارها، نحوه دریافت بک لینک است. نکته‌ای که باید در هنگام دریافت بک لینک در نظر بگیرید، طبیعی بودن لینک‌ها است.

نحوه دریافت بک لینک

خرید بک لینک

اولین و ساده‌ترین راه برای دریافت بک لینک، خرید بک لینک است. این کار را می‌توانید با خرید بک لینک سایدواید یا خرید رپرتاژ انجام دهید. برای خرید بک لینک از فوتر یا بخش‌های دیگر، باید هزینه‌ای را به صورت ماهیانه پرداخت کنید. در صورتی که رپرتاژهای آگهی در اکثر مواقع تنها با یک بار خرید، به طور همیشگی در سایت مبدا خواهد ماند.

خرید بک لینک

تولید محتوای جدید و کاربردی

هرچند هیچ سایت و رسانه‌ای دوست ندارد به سایت‌های دیگر لینک دهد، اما اگر بتوانید محتوای جدید و خوبی تولید کنید، به طور حتم کاربران و مدیر سایت‌ها از شما حمایت می‌کنند. بهترین راه دریافت بک لینک از نظر گوگل، همین شیوه است. این روش از دریافت بک لینک، بیشترین تاثیر را دارد و از نظر گوگل نیز هیچ مشکلی ندارد.

تولید محتوای جدید و کاربردی

شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اشتراک ویدیو

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین کانال‌ها برای دریافت بک لینک و رشد کسب کاربر است. همچنین می‌توانید با تولید ویدیوهای جدید و کاربردی، کاربران زیادی را به رسانه و برند خود علاقه‌مند کنید. دریافت بک لینک از طریق این دو کانال می‌تواند علاوه بر افزایش اعتبار نزد گوگل، کاربران زیادی را روانه سایت شما کند.

شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اشتراک ویدیو

بهترین استراتژی برای خرید بک لینک

تیم یاسئومی با چندین سال تجربه در زمینه بهینه سازی و سئو سایت‌های خارجی و ایرانی می‌تواند بهترین خدمات بک لینک را برای شما ارائه دهد. بک لینک یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رده بندی نزد گوگل شمرده می‌شود و در صورتی که استراتژی دریافت بک لینک مناسبی نداشته باشید، احتمال شکست شما وجود دارد.

با استفاده از خدمات بک لینک یاسئومی می‌توانید بهترین استراتژی ساخت بک لینک را برای سایت خود استفاده کرده و به بهترین نتیجه در نتایج موتور جستجوی گوگل برسید.

بهترین استراتژی برای خرید بک لینک
برای سفارش بک لینک و افزایش قدرت دامنه , فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان سئو خارجی یاسئومی با شما تماس بگیرند.

سرویس های بهینه سازی سایت

انجام تمامی لیست خدمات بهینه سازی و سئو سایت به صورت حرفه ای. تمامی موارد لیست زیر در پکیج کامل خدمات سئو یاسئومی است.

آموزش آموزش ساخت بک لینک

مقالات آموزشی تخصصی درباره آموزش ساخت بک لینک

گوگل با ارائه الگوریتم پنگوئن سعی کرده تا ارزش دهی لینک‌ها را به سمت کیفیت آنها روانه کند. پس به همین دلیل، تمامی لینک‌ها با ارزش نیستند و در صورت دریافت خدمات بک لینک کم ارزش، احتمال پنالتی شدن شما وجود دارد.

از نظر گوگل بهترین نوع بک لینک، لینکی است که از طرف یک سایت مرتبط و بدون پرداخت هزینه دریافت شود.

لینک نوفالو به این منظور به کار می‌رود که به گوگل بفهماند هیچ ارزش و اعتباری نباید منتقل شود. پس گوگل با مشاهده لینک‌های نوفالو، هیچ ارزشی را منتقل نمی‌کند.

تا به حال گوگل به صورت مستقیم اعلام نکرده که خرید بک لینک باعث جریمه شدن می‌شود؛ اما اعلام کرده که چنین لینک‌هایی تحت تایید گوگل نیستند. اگر استراتژی لینک سازی خوبی داشته باشید، احتمال جریمه شدن سایت کاهش می‌یابد.

Whatsapp Chat
مشاوره رایگان در واتساپ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.