سئو

سئو محتوا

تولید محتوای سئو شده با توجه به استراتژی محتوایی سایت

به نظر شما قطعه اصلی پازل موفقیت در دریافت رتبه گوگل چیست؟ محتوا؟ سئو؟ یا ترکیبی از این دو عنصر معجزه‌آسا؟ از اصلی‌ترین عوامل اساسی در کسب رتبه گوگل، محتوای متنی و نوشتار را می‌توان نام برد. البته انتشار متن در این بسترها تابع قوانینی است تا بهترین نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن حاصل شود. تحریر محتوای باکیفیت تاثیر چشمگیری در جذب مخاطب و افزایش ترافیک سایت دارد. نکته مهمی که در این میان نباید از آن غافل شد، ناتوانی شبکه گسترده گوگل در خوانش متون و تشخیص کاربردی بودن آن است؛ از این رو توسط برخی شگردها و راهکارها، محتوا را مطابق با سواد خوانش گوگل بهینه می‌کنیم. سئو محتوا، تولیدات متنی ما را برای رتبه گرفتن و دیده شدن در گوگل بهینه‌سازی می‌کند. یکی از خدمات ارائه شده در تیم یاسئومی، خدمات سئو محتواست تا کسب‌وکارها فرصت رشد هرچه بیشتری داشته باشند و در بازنمود خدمات خود موفق‌تر ظاهر شوند.

اهمیت تولید محتوای سئو شده

ربات گوگل با خزش در میان محتواها، آن‌ها را بررسی و رتبه‌بندی می‌کند و برترین رتبه‌ها را متناسب با نیاز و سرچ کاربر نمایش می‌دهد؛ بنابراین با قرار دادن برخی نشانه‌ها در داخل متن، این ربات را متوجه کیفیت محتوای خود می‌کنیم.

به بیان بهتر، شما به عنوان نویسنده وظیفه دارید همزمان برای گوگل و مخاطب خود تولید محتوا انجام دهید. این بهینه‌سازی و سئو محتوا از اولین هدینگ در متن شروع شده و تا آخرین قسمت نتیجه‌گیری ادامه می‌یابد.

البته فراموش نکنید که هدف از نگارش متن و تولید محتوای متنی، کمک به مخاطب و قرار دادن او در مسیری درست است تا به سرعت به پاسخ پرسش‌های خود برسد. در حال حاضر گوگل نیز نیاز کاربر را مقدم بر نیاز خود می‌داند و در رتبه‌بندی وبسایت‌ها، رضایت کاربر و جذب حداکثری او را ملاک کار قرار می‌دهد.

انواع مختلف محتوای متنی سئو شده

سئو محتوا برای هر صفحه‌ای که عبارت کلیدی خاصی را هدف قرار داده و روی آن تمرکز دارد، انجام‌شدنی است. در وبسایت‌ها با توجه به نوع فعالیت، صفحات مختلفی برای پوشش خدمات و محصولات در نظر گرفته می‌شود.

1- پست‌های وبلاگی

رایج‌ترین نوع تولید محتوا مربوط به این قسمت می‌شود. در این فرمت از انواع تصاویر، ویدئو و اصوات برای هرچه جذاب‌تر کردن محتوا استفاده می‌شود تا اطلاعات یا اخباری در اختیار کاربر قرار گیرد.

2- صفحه ثابت

در وبسایت‌ها معمولا صفحاتی بدون تغییر و ثابت هستند که اطلاعات کلی در اختیار خواننده قرار می‌دهند. صفحه درباره ما یا تماس با ما از نمونه‌های رایج این نوع صفحات است.

3- صفحه فرود یا لندینگ پیج

این صفحات غالبا اولین بخشی هستند که مخاطب پس از ورود به سایت وارد آن می‌شود. همچنین از این نوع محتواها در کمپین‌های تبلیغاتی ppc بهره می‌برند.

4- صفحه دسته‌بندی محصول

هدف از نگارش این صفحات، معرفی خدمات یا محصولات عرضه شده توسط یک وبسایت است.

مزایای خدمات سئو محتوایی یاسئومی

تجربه و تبحر دو رکن اصلی و اساسی برای کسب موفقیت در حوزه سئو محتوا به شمار می‌آیند. مجموعه یاسئومی با کمک کارشناسان خبره و کارآزموده خود در این حوزه، علاوه بر آموزش سئو محتوایی، خدمات ارزنده‌ای نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. با به‌کارگیری این خدمات، مزایایی نصیب شما خواهد شد:

  • دریافت رتبه‌های برتر موتور گوگل
  • محبوبیت و مقبولیت بین خیل عظیمی از کاربران
  • افزایش ترافیک در سایت
  • کسب اعتماد گوگل

اصول و آموزش سئو محتوا

بدون شک همانند بسیاری از حوزه‌های آنلاین و غیرآنلاین، سئو محتوا نیز از اصول و شرایط تعریف‌شده و اثبات‌شده‌ای تبعیت می‌کند که استفاده اصولی از آن‌ها تا حد زیادی موفقیت شما را تضمین می‌کند.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب و استفاده صحیح از آن

سئو محتوا بر پایه عبارت کلیدی شکل می‌گیرد. این عبارات، عناصری هستند که کسب رتبه در آن‌ها منجر به افزایش بازدید و ترافیک سایت شما خواهد شد؛ بنابراین تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب صحیح این عبارات، نقش پررنگی در صعودی یا نزولی بودن فعالیت شما خواهد داشت. تعداد و نحوه قرارگیری این عنصر موثر در محتوا، نقشی تعیین‌کننده ایفا می‌کند تا نوشته شما توسط گوگل شناسایی و تایید شود. در صورتی که عبارات کلیدی به شکلی صحیح در بخش‌های هدف قرار گیرند، موتور جستجو قادر خواهد بود این محتواها را فهرست‌بندی کرده و در صورت جستجوی کاربر، نتایج را نمایش دهد. علاوه بر بخش‌های مختلف متن، کلمات کلیدی باید در عنوان اصلی، متا و URL نیز به کار گرفته شود. قدرت به‌کارگیری کلمات کلیدی هم‌خانواده و مترادف در طول متن را نیز نباید نادیده گرفت. در این شرایط، موتور گوگل به شکل موثرتر و بهینه‌تری موضوع نوشتار شما را شناسایی خواهد کرد.

کپی؛ خیانتی نابخشودنی در نگارش محتوا

نیازی به یادآوری نیست که کپی بودن محتوای متنی چه مشکلاتی در مسیر کسب‌وکار آنلاین شما به وجود خواهد آورد. بسیاری از وبسایت‌ها برای تسریع فرایند تولید محتوا، از محتوای بقیه سایت‌ها کپی‌برداری می‌کنند؛ بدون اینکه از عواقب غیرقابل جبران این رویکرد آگاهی داشته باشند. در صورتی که گوگل متوجه کپی بودن بخشی از محتوای شما شود، از ایندکس شدن محتوا جلوگیری کرده و تمامی زحمات شما به هدر خواهد رفت؛ پس برای اهداف کسب‌وکار خود و زمان مخاطبان ارزش قائل باشید و قدرت محتوای ناب را جدی بگیرید.

دسته‌بندی محتوا بر اساس نیاز کاربر

در نگارش و انتشار محتواهای خود، دسته‌بندی‌های مختلف را با توجه به موضوع پوشش دهید. بررسی کنید که کاربر با چه هدفی به دنبال نتایج این موضوع است؛ انتظارات او تجاری، کسب اطلاعات، خرید یا چیزی دیگری است؟

آنالیز و شناخت رقبا

با این کار به سادگی می‌فهمید که رقبا روی چه عبارات کلیدی تمرکز کرده‌اند، در چه حوزه‌ای و به چه میزان فعالیت دارند. مسلما رقبا پیش از شما در این مسیر تحقیقات بسیاری انجام داده‌اند و بررسی کار و علت موفقیت آن‌ها، ایده‌های بسیاری خوبی در اختیار شما قرار خواهد داد. در این شرایط باید مطالب صفحه اول گوگل، به خصوص چند لینک اول را از لحاظ تعداد کلمات، پوشش محتوا، موضوع و بسیاری حوزه‌های دیگر کنکاش کنید.

ساختار مناسب متن و استفاده از هدینگ‌ها

از هدینگ‌‌ها به نحوی درست و منطقی در سراسر متن استفاده کنید. این عناصر علاوه بر اینکه ظاهر منسجم‌تری برای محتوای شما به ارمغان می‌آورند، در طبقه‌بندی موضوعات متن نیز موثر واقع می‌شوند. با استفاده از هدینگ‌ها، گوگل مفهوم و منظور متن شما را بهتر درک کرده و از این طریق رتبه بهتری به متن شما اختصاص خواهد داد.

کاربران نیز غالبا در پی دریافت مفیدترین اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. استفاده از انواع هدینگ‌های متنی، سرعت انتقال مفاهیم به کاربران را افزایش می‌دهد و افراد با نگاهی کلی، از تناسب محتوای شما با نیازهایشان اطمینان حاصل می‌کنند.

در نوشتن هدینگ‌ها، بهینه‌سازی را فراموش نکنید. هدینگ اول که عنوان متن شما شناخته می‌شود، باید دارای عبارت کلیدی هدف باید و به همین ترتیب در بقیه هدینگ‌ها (به تناسب متن می‌توانید از هدینگ 2 تا 6 استفاده کنید) به شکلی متعادل از عبارت کلیدی اصلی یا مترادف‌های آن استفاده کنید تا غالب متن به شکل بهینه‌ای، آماده انتشار و کسب رتبه در گوگل شود.

در نهایت این موضوع را نیز از یاد نبرید که طول محتوای مناسبی در نظر بگیرید. در محتوایی با تعداد کلمات مناسب (و نه غیرکاربردی و خسته‌کننده!) فرصت کافی برا تمرکز و پرداختن به موضوع خواهید داشت.

لینک سازی داخلی و خارجی به تعداد مناسب

برای سئو محتوا، در داخل متن به نوشته‌های قبلی خود در سایت لینک دهید. این کار علاوه بر اینکه اعتبار نوشته شما را افزایش می‌دهد، کاربران را داخل سایت به مدت بیشتری نگه می‌دارد و آن‌ها به مطالعه مطالب مرتبط بیشتری تشویق می‌کند. توصیه می‌شود بین مقالات بنیادی و فرعی ارتباطی منطقی ایجاد کرده و در هریک به دیگری لینک بدهید.

همچنین در نوشتار خود به سایت‌های قدرتمندتر از خودتان (که رقیب اصلی شما نیستند!) لینک خارجی بدهید. در این شرایط از نظر گوگل سخاوتمند شناخته می‌شوید؛ چرا که هدفی جز رفع نیاز کاربر ندارید و حتی به رقیب خود در این حوزه لینک داده‌اید! در تعیین تعداد لینک‌های داخلی و خارجی زیاده‌روی نکنید و مطابق با طول محتوای خود از تعداد منطقی و معقول استفاده کنید.

استفاده از محتوای تصویری سئو شده

استفاده از جلوه‌های بصری در متن، جذابیت و بازخورد مثبت کاربران را به طرز قابل توجهی افزایش داده و همچنین مدت زمان توقف کاربر در وبسایت را بیشتر می‌کند؛ اما در به‌کارگیری محتواهای غیر متنی، بهینه‌سازی را از یاد نبرید. در درج نام این تصاویر عبارت کلیدی را در نظر بگیرید و همچنین عنوان توصیفی مناسب و متن جایگزین بهینه‌شده با عبارت کلیدی برای این تصاویر به کار ببرید.

نگارش صحیح و روان

تا بدین مرحله، بارها از هدف جلب رضایت کاربر در افزایش ترافیک سایت و پذیرش گوگل سخن گفتیم. متنی روان که به سادگی خوانده و درک شود، از عوامل موفقیت محتوا به شمار می‌آید. فراموش نکنید که محتوای تولید شده باید ارزش وقتی را داشته باشد که خواننده صرف مطالعه آن می‌کند. تنها در این صورت است که معامله‌ای دو سر بُرد بین شما و خواننده انجام می‌پذیرد.

در بیان مفاهیم، از جملات روان و قابل فهم استفاده کنید تا کاربر در درک موضوع دچار مشکل نشود. با استفاده از جملات و کلمات ربطی، او را با خود همراه کنید و به دور از هرگونه گزافه‌گویی و حاشیه‌پراکنی، صرفا روی اطلاعاتی تمرکز کنید که مستقیما نیاز کاربر را پاسخ می‌دهند. نگارش صحیح، مطابق با زبان معیار فارسی و بدون غلط املایی از دیگر عوامل موثر در بهبود کیفیت نگارشی شما تلقی می‌شود.

در تعیین لحن محتوای خود، جامعه هدف را به خوبی بررسی کنید؛ اینکه مخاطبان شما جامعه‌ای فرهیخته و دانشگاهی هستند یا غالب عوام جامعه؟

در پیش گرفتن استراتژی و پلن محتوایی صحیح

برای انتشار منظم و متناسب موضوعات خود در سایت برنامه راه تنظیم کنید. این عمل، وبسایت شما را سرپا و زنده نگه می‌دارد. گوگل سایت‌های که فعالیت مستمر ندارند، به شکلی جدی بررسی نکرده و در نتیجه رتبه پایین‌تری به آن‌ها تخصیص می‌دهد.

در انتخاب کلمات کلیدی هدف، زمان انتشار هر مطلب، ویژگی‌ها و جزئیات هر پروژه، کاربران و جامعه موردنظر و چگونگی بهره‌وری و تبلیغ محتوا به خوبی تحقیق و برنامه‌ای روشن تعریف کنید.

تاثیر سئو تکنیکال در سئو محتوا

دنیای سئو بسیار گسترده است و سئو محتوا تنها بخش کوچکی از این جهان را شامل می‎شود. سئو تکنیکال بر کلیت سایت و بهینه‌سازی آن متمرکز است؛ با این حال نمی‌توان تاثیر آن را روی سئو محتوا نادیده گرفت:

  • توضیحات متا دیسکریپشن را دست‌کم نگیرید! برای نوشتن متا از محتوایی مناسب استفاده کنید تا کاربر با دیدن آن به خواندن محتوای شما ترغیب شود. در این قسمت نیز خطر کپی بودن محتوا را جدی بگیرید! در طول متا حتما از عبارت کلیدی خود استفاده کنید تا این توضیحات به خوبی بهینه شوند.
  • عنوان صفحه خود (Title Tag) را بهینه کنید.
  • از آدرسی کوتاه و کاربردی در آدرس URL خود استفاده کنید. فراموش نکنید که عبارت کلیدی باید در این آدرس گنجانده شود.

یاسئومی؛ ارائه دهنده برتر خدمات سئو محتوا

برای موفقیت در ارائه محتوا و کسب رتبه مناسب در گوگل، عوامل متعددی به شکل دومینو وار شما را به موفقیت نزدیک یا از آن دور می‌کنند. سئو و محتوا مکمل یکدیگر هستند و در صورتی که از اصول سئو در پروسه تولید محتوا استفاده نکنید، شانس دیده شدن محتوای شما بسیار ناچیز خواهد بود. یاسئومی شما را در این مسیر همراهی می‌کند تا به بهترین نحو ممکن از سئو محتوای خود اطمینان حاصل کنید و به نتیجه‌ ایده‌آل دست یابید.

سر فصل های پکیج خدمات سئو سایت

همه مراحل سئو با بهترین مسیر اجرایی تست شده سئو برای سایت شما اجرا می شود.

تمامی موارد لیست زیر در پکیج کامل خدمات سئو یاسئومی است.

مشاوره سئو حرفه ای
برای سفارش تولید محتوا و استراتژی محتوایی , فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان تولید محتوای یاسئومی با شما تماس بگیرند.

این دو عنصر از کلیدی‌ترین بخش‌های کسب‌وکارهای آنلاین هستند و استفاده بهینه از ترکیب این محتوا و سئو، به رشد سایت و دریافت جایگاه بهتر در رتبه‌بندی موتور گوگل کمک شایانی می‌کند.

خیر، در انواع نوشته‌های صفحات فرود یا لندینگ پیج، صفحات دسته‌بندی محصول و خدمات و صفحات ثابت از این رکن اساسی دنیای دیجیتال استفاده می‌شود.

خیر، طول محتوا باید به گونه‌ای تعیین شود که فرصت کافی برای پرداختن به موضوع وجود داشته باشد. البته مطمئنا در نگارش متن‌های طولانی باید دقت لازم به کار گرفته شود تا از کیفیت متن کاسته نشده و کاربر دچار ملافگی نشود. معمولا در محتواهای تولید شده، بالاتر از 300 کلمه در نظر گرفته می‌شود.

مواردی مثل انتخاب کلمه کلیدی مناسب، ساختار مناسب و منطقی متن و عناوین، شیوایی و صراحت متن، لینک‌سازی‌های داخلی و خارجی و بسیاری موارد دیگر در سئو محتوای متنی نقش حیاتی ایفا می‌کنند.

Whatsapp Chat
مشاوره رایگان در واتساپ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.