آنالیز رایگان سایت + دریافت لیست خطاها
سئو

دیجیتال مارکتینگ

دسترسی به تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ از مسیر یاسئومی

خدمات دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که در دنیای مجازی و اینترنت انجام می‌شود. در دنیای امروز حتی اگر صاحب یک کسب و کار در دنیای مجازی نیز نباشید، می‌توانید از منافع بسیار دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. لازم نیست برای استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ، حتما دارای پلتفرم، سایت، پیج به صورت مجازی باشید. دیجیتال مارکتینگ بر روی کسب و کارهای آفلاین و به دور از دنیای مجازی نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت. حال اگر کسب و کار شما آنلاین باشد، برای رشد کسب و کارتان مجبور به استفاده از دیجیتال مارکتینگ هستید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یکی از شاخه‌های اصلی بازاریابی است. در خدمات دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، از تمامی دستگاه‌های دیجیتالی و آنلاین برای کسب مشتری جدید و همچنین راضی نگه داشتن مشتریان فعلی استفاده می‌شود. در بیانی دیگر، این نوع بازاریابی روشی برای جذب مشتری جدید و ارتقا مشتری‌های قبلی است. اولین قدم در خدمات دیجیتال مارکتینگ، شناخت مشتری و ارائه خدماتی مختص آنها در نظر گرفته می‌شود. پس از این که مشتری هدف خود را شناسایی کردید، حال وقت آن است از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده و جامعه کسب و کار را به خود نزدیک کنید. برای این منظور می‌توانید از بخش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ به عنوان یکی از بخش‌های اصلی بازاریابی شامل موارد مختلفی می‌شود. بسته به نوع کسب و کار خود می‌توانید بهترین روش را برای اهداف خود به کار بگیرید. در نظر داشته باشید شاید تعدادی از روش‌های خدمات دیجیتال مارکتینگ، برای کسب و کار شما مناسب نباشند، در حالی که برخی روش‌ها، برای کسب و کار شما ضروری هستند.

انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوایی

کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوایی از اصلی‌ترین بخش‌های خدمات دیجیتال مارکتینگ است. از اولین چیزهایی که باید در آموزش دیجیتال مارکتینگ یاد بگیرید، بازاریابی محتوایی است. امروزه تمامی شرکت‌ها و سایت‌های بزرگ بر روی کانتنت مارکتینگ کار می‌کنند و آن را از اصلی‌ترین راه‌های بازاریابی می‌دانند. محتوا تمام آن چیزی است که مخاطب شما را جذب کرده و همیشه در کنار شما نگه می‌دارد. محتوایی که در بازاریابی محتوایی تولید می‌شود، باید دارای ارزش بوده و به کسب و کار شما مرتبط باشد. بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت سال‌ها پیش اذعان کرده بود که محتوا پادشاه است؛ اما پس از مدتی جمله خود را عوض کرد و گفت: محتوا همه چیز است.

بازاریابی محتوایی

سئو و بهینه سازی سایت

SEO یا سئو که به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) یکی از اصلی‌ترین راه‌های جذب کاربر برای شما خواهد بود. بخش اعظمی از آموزش دیجیتال مارکتینگ به سئو و بهینه سازی مربوط می‌شود. امروزه اکثر مردم برای پیدا کردن چیزهای مورد نیاز خود یا انجام خریدهای مختلف، نیاز خود را در موتورهای جستجو، سرچ می‌کنند. گوگل نیز بزرگ‌ترین موتور جستجوی جهان است و در خدمات دیجیتال مارکتینگ، بیشتر تمرکز افراد، روی این موتور خواهد بود. به موتور جستجو می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های جذب مخاطب نگریست.

سئو و بهینه سازی سایت

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی همه افراد است. امروزه تعداد زیادی از افراد زمان قابل توجهی را در شبکه‌های اجتماعی مختلف سپری می‌کنند. به طور حتم، تعداد کثیری از مشتریان هدف شما نیز در این شبکه‌های اجتماعی وجود دارند. به کارهایی که برای جذب مشتریان جدید و شناسایی آنها در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود. با استفاده از آموزش دیجیتال مارکتینگ می‌توانید مخاطبین هدف خود را در این شبکه‌ها شناسایی کرده و آنها را به مشتری تبدیل کنید. از معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی که برای این منظور استفاده می‌شود می‌توان به اینستاگرام، توییتر، لینکدین و فیسبوک اشاره کرد.

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

ایجاد و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی

دنیای بزرگ اینترنت، پلتفرم‌های مختلفی را برای تبلیغ در اختیار شما قرار می‌دهد. از ابتدایی‌ترین روش‌های تبلیغاتی در خدمات دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات آنلاین و به صورت بنر روی سایت‌های مختلف است. هر یک از این موارد، نیاز به توضیح بیشتر و استفاده از استراتژی‌های مختلف دارند که توسط تیم یاسئومی انجام می‎شوند. یکی از دیگر از راه‌های تبلیغات، استفاده از گوگل ادز است. این نوع از خدمات دیجیتال مارکتینگ، با استفاده از تبلیغ سایت شما در موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود و می‌تواند ترافیک و کاربر زیادی را روانه سایت شما بکند.

ایجاد و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یک از بخش‌های ایجاد و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی است که به توضیح بیشتری نیاز دارید. در این نوع از تبلیغات، هزینه تبلیغات بر اساس تعداد کلیک‌ها سنجیده می‌شود. هر چه بیشتر بر روی بنرها یا لینک‌های شما کلیک شود، هزینه بیشتری پرداخت می‌کنید. از بزرگ‌ترین پلتفرم‌هایی که تبلیغات کلیکی را انجام می‌دهد می‌توان به گوگل اشاره کرد. گوگل ادز بزرگ‌ترین پلتفرم تبلیغات کلیکی است که برای کارفرما و مجری تبلیغات به عنوان یک واسطه ایفای نقش می‌کند.

تبلیغات کلیکی

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ دنیای دیگری در خدمات دیجیتال مارکتینگ است. برای آموزش دیجیتال مارکتینگ، یاد گرفتن اصول ایمیل مارکتینگ یک ضرورت است. ایمیل مارکتینگ روش‌های مختلف و متنوعی دارد. با استفاده از این روش می‌توانید کاربران فعلی سایت را به مشتری تبدیل کنید. در صورتی که تعدادی از کاربران، سایت شما را از یاد برده‌اند و خریدی انجام نمی‌دهند، می‌توانید با استفاده از ایمیل مارکتینگ، دوباره این کاربران را به مشتری تبدیل کنید.

ایمیل مارکتینگ

مراحل انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یک دنیای بزرگ است و می‌توانید مراحل انجام پروژه را بسته به نوع پروژه تعیین کنید. اما چند مرحله کلی برای انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که به عنوان آموزش دیجیتال مارکتینگ به آنها می‌پردازیم.

نیازسنجی و تحلیل رسانه

در ابتدا باید پلتفرم و رسانه‌ای که ایجاد شده را بررسی کنید. حوزه کاری کسب و کار مشخص می‌کند که کدام پلتفرم‌ها برای شروع خدمات دیجیتال مارکتینگ مناسب است. در صورتی که کسب و کار مد نظر یک کسب و کار خرده فروشی و کوچک است، استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار مفید باشد. در غیر این صورت می‌توانید با احداث سایت این فرایند را شروع کنید.

مراحل انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ

در معرض قرار دادن برای کاربران

پس از این که پلتفرم یا بستر مناسب را برای کسب و کار انتخاب کردید، حال وقت آن است که شروع کنید. پیج اینستاگرام، اکانت توییتر یا سایت مورد نظر را احداث کنید. پس از این مرحله کاربران می‌توانند از رسانه شما دیدن کنند.

ایجاد ترافیک یا جذب مشتری

با استفاده از روش‌های تبلیغاتی مختلف یا فرایند سئو، کاربران مورد نظر را به رسانه خود هدایت کنید. یکی از هزینه‌برترین مراحل خدمات دیجیتال مارکتینگ، جذب بازدیدکننده و کاربر است. برای نتیجه گیری بهتر، نیاز است تا کاربران هدف را به سمت رسانه خود جذب کنید. شما به تمامی کاربران اینترنت نیاز ندارید.

در معرض قرار دادن برای کاربران

حفظ مشتری و توسعه کسب و کار

در مرحله بعدی نیز باید مشتریان فعلی را حفظ کرده یا کاربران را به مشتری تبدیل کنید. پس از این که شروع به فروش محصول یا خدمات کردید، باید همواره در فکر توسعه کسب و کار یا رسانه خود باشید.

حفظ مشتری و توسعه کسب و کار

مزایای استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ

در دنیای بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ در مقابل بازاریابی سنتی قرار می‌گیرد. با مقایسه این دو روش بازاریابی، متوجه تعداد زیادی از مزایای دیجیتال مارکتینگ خواهید شد.

امکان شخصی سازی

در اکثر مواقع، مطالبی که به صورت عمومی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، آنها را راضی نمی‌کند. با استفاده از ابزارها و امکاناتی که خدمات دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید علایق و سلایق مخاطبان خود را شناسایی کرده و بسته به این موارد، اقدام به بازاریابی کنید.

مزایای استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ

هزینه کمتر

بازاریابی سنتی شامل تبلیغات بیلبوردی، رادیویی و تلویزیونی است. انجام چنین تبلیغاتی با این که تاثیر زیادی دارند، اما بسیار هزینه‌بر خواهند بود. اما خدمات دیجیتال مارکتینگ را می‌توان در مقیاس‌های کوچک و بزرگ اجرا کرد و از این نظر، تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

نتایج قابل تحلیل

در بازاریابی دیجیتال، تمامی کارها و اعمالی که برای جذب مخاطب انجام می‌دهید، همراه با ارقام و آمار خواهند بود. در این نوع بازاریابی مطلع خواهید بود که چه تعداد از کاربران بر روی بنرهای شما کلیک کرده‌اند یا آنها را مشاهده کرده‌اند. دستیابی به چنین نتایج و آماری در بازاریابی سنتی انجام پذیر نیست.

هزینه کمتر

دسترسی به مخاطبان بیشتر

تبلیغاتی که در بازاریابی سنتی انجام می‌شود، در یک منطقه جغرافیایی خاص پخش خواهد شد. در حالی که در دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به تعداد زیادی از مخاطبین به صورت یکجا دسترسی داشته باشین. دسترسی به مخاطبین بین المللی یکی از مزایای اصلی خدمات دیجیتال مارکتینگ است.

جذب راحت‌تر مشتری

در بازاریابی سنتی، مخاطب برای رسیدن و پیدا کردن شما، باید وقت و هزینه مشخصی را صرف کند. در صورتی که در دیجیتال مارکتینگ، کاربر تمامی چیزهایی که برای دسترسی به شما نیاز است را در اختیار دارد. در اکثر مواقع کاربر می‌تواند با کلیک بر روی یک تصویر یا لینک به پلتفرم شما منتقل شده و از خدمات شما بازدید کند.

دسترسی به مخاطبان بیشتر

بهینه سازی بهتر

در صورتی که در تبلیغات سنتی، به نتیجه دلخواه خود نرسید، عیب یابی یکی از مشکلات جدید شما خواهد بود. اما پلتفرم‌ها و راه‌های بازاریابی دیجیتالی به نحوی ساخته شده‌اند تا یافتن ایرادات و رفع آنها بسیار سریع باشد. با دیجیتال مارکتینگ می‌توانید در کمترین زمان نقاط ضعف خود را پیدا کرده و آنها را رفع کنید.

تبدیل بهتر کاربران به مشتری

همان‌طور که گفتیم در خدمات دیجیتال مارکتینگ، کاربران با سرعت بیشتری سایت یا رسانه شما را پیدا می‌کنند و وارد آن می‌شوند. در صورتی که بتوانید این افراد به کاربر تبدیل کرده و به سایت خود علاقه‌مند کنید، می‌توانید مشتری‌های بیشتری داشته باشید. برای افزایش تعداد مشتریان خود نیاز نیست تمامی کاربران در آن واحد از خدمات شما استفاده کرده یا از شما خرید کنند. اگر دارای پلتفرم مجازی باشید، کاربران می‌توانند در هر لحظه به سایت و پلتفرم شما دسترسی داشته و در صورت نیاز خرید کنند.

بهینه سازی بهتر

بزرگ‌ترین چالش‌های دیجیتال مارکتینگ

پس از این که آموزش دیجیتال مارکتینگ را طی کردید، با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوید. برای رفع این مشکل‌ها باید خلاق بوده و بهترین راه را انتخاب کنید. برای این که پروژه‌های شما بهترین بازخورد را دریافت کرده و به طور کامل موفق انجام شوند، نیاز است که با این چالش‌ها دست و پنجه نرم کنید.

وجود رقبای زیاد

قبلا گفتیم که هزینه انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی سنتی بسیار کمتر است. به همین دلیل عده زیادی به این نوع از بازاریابی علاقه‌مند شده‌اند و شرکت‌های زیادی خدمات دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهند. به همین دلیل تعداد شرکت‌های انجام دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ زیاد شده و در اکثر مواقع، تعرفه انجام خدمات تا حد زیادی کاهش می‌یابد. باید خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به نحوی ارائه دهید که مشتریان بیشتری جلب کرده و آنها را راضی نگه دارید. در غیر این صورت، کاربران شما به شرکت‌های دیگر مراجعه خواهند کرد.

بزرگ‌ترین چالش‌های دیجیتال مارکتینگ

تنوع زیاد رسانه

در دنیای مجازی تعداد زیادی رسانه و سایت در حال فعالیت است. در بین این پلتفرم‌ها نیز تعداد متعددی شبکه اجتماعی و موتور جستجو وجود دارد. برای انجام پروژه‌های تبلیغاتی، سئو و به طور کلی بازاریابی، انتخاب بین کانال‌های مختلف جذب مخاطب چالش برانگیز است. باید با توجه به تجربه و بازده این پلتفرم‌ها، بهترین رسانه‌ها و بسترها را برای بازاریابی انتخاب کنید. همچنین زمینه فعالیت سایت‌ها و رسانه‌های مورد نظر نیز در این مورد دخیل خواهد بود.

استفاده از بهترین روش بازاریابی با یاسئومی

تجربه چندین و چند ساله تیم یاسئومی در زمینه ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ باعث شده تا بتوانیم در کمترین زمان و با استفاده از بهترین ابزار، مخاطبین هدف شما را شناسایی کرده و آنها را جذب پلتفرم‌های هدف کنیم. با استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ یاسئومی می‌توانید کسب و کار خود را ارتقا داده و به اهداف کسب و کار خود در کمترین زمان دست پیدا کنید.

تنوع زیاد رسانه
برای خدمات دیجیتال مارکتینگ فرم زیر را پر کنید تا کارشناس دیجیتال مارکتینگ یاسئومی با شما تماس بگیرند.

سرویس های بهینه سازی سایت

انجام تمامی لیست خدمات بهینه سازی سایت به صورت حرفه ای. تمامی موارد لیست زیر در پکیج کامل خدمات سئو یاسئومی است.

آموزش دیجیتال مارکتینگ

مقالات آموزشی تخصصی درباره دیجیتال مارکتینگ

اصلی‌ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل بازاریابی محتوایی، سئو و بهینه سازی، انجام کمپین‌های تبلیغاتی مانند گوگل ادز و بازاریابی با شبکه‌های اجتماعی است.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یکی از روش‌های نوین بازاریابی است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال، سعی در جذب مخاطب جدید و رفع نیازهای مخاطب فعلی دارد.

با بررسی‌های انجام شده متوجه می‌شوید که بازاریابی دیجیتال، مزایای بسیار بیشتری نسبت به بازاریابی سنتی دارد و سریع‌تر و بهتر می‌تواند شما را به اهداف‌تان برساند.

با توجه به رسانه خود و شرکتی که برای انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ انتخاب می‌کنید، هزینه این خدمات متغیر خواهد بود. در صورتی که می‌خواهید از تمامی کانال‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید، باید هزینه بیشتری کنید. البته امروزه انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ با هر قیمتی انجام پذیر است.

Whatsapp Chat
مشاوره رایگان در واتساپ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.