سئو

قدرت دامنه (DR – DA)

قدرت دامنه (DR – DA)

2 ابزار اچرفس و ماز برای مقایسه دامنه ها باهم و اینکه بتوانند نتیجه نهایی ایجاد بکلینک ها( و سنجه هایی که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت میکنیم) را نشان بدهند، یک اصطلاح به اسم دومین ریت یا دومین آتوریتی به دنیای سئو اضافه کرده اند.

اچرفس دومین ریت یا DR را معرفی کرده است و ابزار ماز دومین آتوریتی یا DA

قدرت دامنه (DR – DA)

DR مخفف چیست؟

دقیقا این کلمه به گفته خوده اچرفس Domain Rating (DR) است. ابزار رایگان چک کردن قدرت دامنه اچرفس https://ahrefs.com/backlink-checker است.

DA مخفف چیست؟

به گفته خوده ماز Domain Authority مخفف این اصطلاح است. ابزار رایگان ماز برای چک قدرت این سنجه از طریق لینک ممکن است. https://moz.com/domain-analysis

DR چیست؟

دومین ریتینگ نشان دهنده قدرت نسبی پروفایل بکلینک های یک سایت است. یک سایت حالت های مختلفی از بکلینک را برای صفحات مختلف خودش گرفته است. حالت های مختلف بکلینک چگونه در تعداد بالا مقایسه شوند مثلا 2000 دامنه مختلف با قدرت های مختلف و همچنین از TLD های مختلف.

منظور از پروفایل بک لینک مجموعه ای از بک لینک هایی است که یک سایت برای خودش ایجاد کرده است.

اگرمیخواییم با ساختارهای دامنه یعنی اینکه TLD چی هست و چگوه قسمت های یک لینک نام گذاری می شود مقاله مربوطه را که در آینده مینویسیم مطالعه کنید.

جواد یاسمی
جواد یاسمی
مدیر توسعه پلتفرم خدمات سئو یاسئومی

یادگیری بیشتر سئو

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.