سئو

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرسی سئو محور و ایجاد تمامی زیرساخت های سئویی

طراحی سایت یکی از مهم‌ترین اقدامات و قدم‌ها برای ایجاد یک کسب و کار جدید است. طراحی سایت می‌تواند آینده کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که امروزه سایت‌سازهای زیادی به وجود آمده‌اند، استفاده از خدمات طراحی سایت بهترین انتخاب برای ایجاد یک سایت موفق است. طراحی سایت شما در ذهن کاربر حک شده و در خاطر او خواهد ماند؛ به همین دلیل بهتر است طراحی سایت خود را به بهترین شکل انجام دهید. در این مطلب قصد داریم تا در کنار معرفی خدمات طراحی سایت، به آموزش طراحی سایت نیز اشاره‌ای داشته باشیم.

طراحی سایت - یاسئومی

طراحی سایت چیست؟

شاید اکثر کاربران با طراحی سایت آشنا باشند ولی مفهوم دقیق آن را ندانند. برای آموزش طراحی سایت ابتدا باید یک فرد خلاق باشید. در غیر این صورت تمام سایت‌های شما مشابه هم خواهند بود. طراحی سایت به خلق صفحه یا صفحاتی می‌گویند که محتوای سایت در آن نمایش داده می‌شود. برای طراحی سایت باید برنامه ریزی داشته و مکان اجزای مختلف را تنظیم کنید. طراحی سایت به همین خاطر یک هنر است که می‌تواند تاثیر زیادی روی کاربر شما بگذارد. پس طراحی سایت را باید بیشتر از قبل در نظر بگیرید و به آن اهمیت بدهید.

طراحی سایت

از ضرورت طراحی سایت چه می‌دانید؟

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، سایت از اصلی‌ترین کانال‌های درآمدزایی و جذب مخاطب است. اکثر کسب و کارهای بزرگ سایت مخصوص به خود را دارند. در اکثر مواقع حتی اگر از سایت خود کسب درآمد نکنید، نیاز دارید که یک سایت داشته باشید. امروزه سایت به یکی از لازمه‌های برندینگ تبدیل شده است. با طراحی سایت دسترسی بیشتری به مخاطبان خود می‌دهید و آنها بهتر می‌توانند شما را بشناسند و از همین طریق می‌توانید کاربران و مشتریان بیشتری جذب کنید.

اهمیت طراحی سایت

برای آموزش طراحی سایت به چه چیزی نیاز است؟

برای این که آموزش طراحی سایت را شروع کنید، نیاز است تا قدم‌های اولیه را برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس بدانید. همچنین اگر قصد دارید تمامی مراحل خدمات طراحی سایت را به تنهایی انجام دهید، باید با نحوه ایجاد طرح‌های اولیه و طراحی‌های گرافیکی نیز آشنا باشید. تنها پس از کسب این پیش نیازها می‌توانید به شکل اصولی و صحیح، به آموزش طراحی سایت اقدام کنید.

آموزش طراحی سایت

گام‌های اولیه برای طراحی سایت

امروز بخش اعظم طراحی سایت توسط برنامه نویس‌ها انجام می‌شود؛ پس برای آموزش طراحی سایت بهتر است زبان‌های نشانه گذاری و برنامه نویسی را به خوبی یاد گرفته باشید. در ابتدای راه باید با دو زبان نشانه گذاری HTML و CSS آشنا شده و نسخه‌های جدید آن را یاد بگیرید. برای این که سایت شما پویا شده و کاربردهای بیشتری پیدا کند، نیاز دارید تا در ادامه راه، زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را یاد بگیرید. بهتر است برای طراحی همه‌جانبه سایت نیز زبان‌های بک اندی مانند PHP را به خوبی بلد باشید.

انواع طراحی سایت

به طور کلی، دو نوع سایت استاتیک و دینامیک وجود دارد. طراحی سایت با توجه به نیاز و کاربرد کارفرما، به شکل یکی از این دو نوع انجام می‌شود. اکثر سایت‌های موجود در دنیا، به صورت دینامیک یا پویا طراحی شده‌اند. در چنین سایت‌هایی، امکان تغییر و قرار دادن محتوا در سایت توسط کاربران وجود دارد. در صورتی که سایت‌های استاتیک به صورت صفحه به صفحه طراحی می‌شوند و برای ایجاد تغییرات در آنها، نیاز به دانش برنامه نویسی دارید.

انواع طراحی سایت

مراحل طراحی سایت

طراحی سایت یک شبه امکان پذیر نیست و باید نقشه راهی برای آن تولید شود. اگر قصد دارید تا کسب و کار موفقی داشته باشید، باید با برنامه ریزی دقیق، قدم‌های خود را برای طراحی سایت بردارید.

مراحل طراحی سایت

1- تحقیق و نیازسنجی اولیه

قبل از هر اقدامی باید مشخص شود که موضوع سایت و کسب و کار چیست. در همین مرحله باید بدانید که چه امکاناتی برای سایت شما نیاز است و کاربر باید به چه بخش‌هایی دسترسی داشته باشد. قابلیت‌ها و امکانات سایت باید به طور کامل بررسی شده و تعیین شوند تا در ادامه راه طراحی سایت تداخلی ایجاد نشود. در مرحله بعدی بهتر است سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یا عمومی برای سایت خود انتخاب کنید. این کار به برنامه نویسان کمک می‌کند تا طراحی قالب را بر اساس این سیستم‌های مدیریتی بهتر و سریع‌تر انجام دهند.

تحقیق و نیازسنجی اولیه

2- ایجاد طرح اولیه یا WIREFRAME

در هر آموزش طراحی سایتی باید ذکر شود که این کار مانند ساخت یک ساختمان جدید است؛ پس ارائه طرح و نقشه اولیه برای سایت ضروری است. به همین خاطر تیم‌های گرافیکی یک طرح و اسکچ اولیه از سایت تهیه می‌کنند. این اسکچ بر اساس نیازها و سلیقه مشتری طراحی می‌شود. هرچند پیشنهادات طراح نیز باید در این طرح شرکت داده شود. تمامی صفحاتی که قرار است در نسخه نهایی سایت وجود داشته باشند، به صورت یک طرح اولیه یا WIREFRAME ایجاد می‌شوند. در انتهای این مرحله لازم است تا کارفرما وایرفریم را تایید کند تا به مرحله بعدی خدمات طراحی سایت برسیم.

ایجاد طرح اولیه یا WIREFRAME

3- طراحی سایت به صورت کامل

در این مرحله، قالب نهایی سایت که قرار است به نمایش گذاشته شود در ابزارهای مختلف طراحی می‌شود. در اکثر مواقع این طراحی به صورت گرافیکی بوده و بیشترین شباهت را به قالب نهایی دارد. در این مرحله نیز نیاز است تا کارفرما فرم نهایی را تایید کند. ایجاد تغییرات در این بخش محدود بوده و تنها در برخی از قسمت‌ها و ویژگی‌ها می‌توان تغییر ایجاد کرد.

طراحی کامل سایت

4-برنامه نویسی سایت

بخش اصلی طراحی سایت، بخش کد نویسی یا برنامه نویسی است. در این بخش، طرح نهایی به برنامه نویسان تحویل داده می‌شود و آنها با استفاده از زبان‌های مختلف، سایت شما را طراحی می‌کنند. برنامه نویسان حرفه‌ای و باتجربه قبل از هرگونه اقدامی، تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی مورد نیاز برای اجرا طرح سایت شما را تعیین کرده و سپس اقدام به عملی کردن پروژه می‌کنند. در این بخش از خدمات طراحی سایت، برنامه نویسان با استفاده از زبان‌های HTML، CSS، JS و PHP سایت را طراحی خواهند کرد. البته بسته به نیاز کاربران و امکانات موجود در سایت، امکان استفاده از زبان‌های دیگر نیز وجود دارد.

برنامه نویسی سایت

3- راه اندازی و انجام آزمایش

پس از این که کدنویسی سایت به اتمام رسید، سایت بر روی هاست‌های آزمایشی یا اصلی اجرا می‌شود. برای این که سایت خالی از مطلب نباشد، معمولا متن‌ها و محتواهایی به صورت تستی روی سایت بارگذاری می‌شوند. در این مرحله، تمامی بخش‌های سایت مورد آزمایش قرار گرفته و در دستگاه‌های مختلف بررسی خواهند شد. در صورتی که هر بخش از سایت دچار مشکل باشد، کدنویسی آن بخش باید تغییر پیدا کند. در نظر داشته باشید که در این مرحله از خدمات طراحی سایت، امکان ایجاد تغییرات زیادی وجود ندارد و برای ایجاد تغییرات گسترده، باید زمان و هزینه زیادی صرف شود.

راه اندازی و انجام آزمایش

4- تحویل پروژه و آموزش کار کردن با سایت

پس از این که تمامی مشکلات سایت رفع شد، قالب یا هر پروژه‌ای که مد نظر داشته باشید، آماده بارگذاری و استفاده نهایی است. در این بخش به دلیل این که کاربران و کارفرماها تجربه کار با سیستم و قالب جدید را ندارند، باید آموزش استفاده از سایت نیز به آنها تحویل داده شود. تیم یاسئومی با در نظر گرفتن چنین چالش‌هایی، با استفاده از ابزارهای مختلف، فیلم‌های آموزش کار کردن با سایت و قالب نهایی را خدمت کاربران تقدیم خواهد کرد.

تحویل پروژه و آموزش کار کردن با سایت

نکاتی که قبل از سفارش طراحی سایت باید در نظر گرفت

چه در سفارش طراحی سایت توسط یاسئومی چه توسط سایت‌ها و تیم‌های دیگر بهتر است ابتدا نمونه کارهای آن تیم را بررسی کنید. بررسی وضعیت سایت و قالب‌های طراحی شده توسط این تیم‌ها، کیفیت کار و تجربه را نشان می‌دهند. در این مرحله می‌توانید از نظرات کارفرماها و سایت‌های طراحی شده نیز استفاده کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است از سایت‌ها و نمونه کارهایی بازدید کنید که به زمینه کاری شما نزدیک هستند. در این صورت دید بهتری نسبت به کیفیت کاری تیم ارائه دهنده خدمات طراحی سایت پیدا می‌کنید.

نکات مهمه طراحی سایت

1- سیستم مدیریت محتوای مناسب انتخاب کنید

قبل از این که سفارش طراحی سایت را ثبت کنید، بهتر است در مورد سیستم‌های مدیریت محتوای مختلف اطلاعاتی داشته باشید. شاید برخی سیستم‌های مدیریت محتوا برای سایت مورد نظر شما مناسب نباشد و در وسط راه مجبور به تعویض سیستم مدیریت محتوایی خود شوید. سیستم مدیریت محتوا بر روی عوامل مختلفی تاثیرگذار است و می‌تواند آینده سایت شما را دچار تغییر کند. وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا است و اکثر سایت‌های داخلی و خارجی از این سیستم برای طراحی سایت استفاده می‌کنند. بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌ها، از طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی دوری کنید.

سیستم مدیریت محتوای مناسب انتخاب کنید

2- به اصالت قالب و سایت توجه کنید

پس از این که از کیفیت کاری و قیمت نهایی برای انجام خدمات طراحی سایت اطمینان پیدا کردید، زمان آن رسیده که از اصالت قالب‌ها اطمینان پیدا کنید. مطمئن باشید قالبی که برای شما طراحی می‌شود، از صفر طراحی شده باشد. تعدادی از طراحان سایت قالب‌های آماده را تغییر داده و به کارفرما تحویل می‌دهند. برای این که سایت شما به درستی اجرا شود و مراحل برندینگ آن به خوبی پیش برود، بهتر است از قالب‌های آماده استفاده نکنید و قالب شما متفاوت باشد.

به اصالت قالب و سایت توجه کنید

3- رعایت اصول سئو را در نظر بگیرید

سعی کنید در قراردادهای طراحی سایت، سبک بودن قالب و رعایت اصول سئو را ذکر کنید. در صورتی که این موارد در قالب و سایت شما رعایت نشود، می‌تواند کار و هزینه زیادی در پی داشته باشد. تغییر کدهای قالب و اصلاح آن فرایندی زمان‌بر، سخت و پرهزینه است. به همین خاطر بهتر است از ابتدای کار به فکر سئو و بهینه سازی قالب خود باشید.

رعایت اصول سئو

4-واکنش گرا بودن قالب

امروزه اکثر کاربران با استفاده از موبایل به وب گردی می‌پردازند. در صورتی که سایت شما برای این گوشی‌ها بهینه نشده باشد، اکثر کاربران خود را از دست خواهید داد. ریسپانسیو بودن یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های هر سایت و پلتفرم موفق است. به وسیله واکنش گرایی، قالب شما در تمامی پلتفرم‌ها قابل مشاهده بوده و تمامی کاربران می‌توانند به بهترین شکل از سایت شما استفاده کنند.

واکنش گرا بودن قالب

5- سرعت سایت

از تاثیرگذارترین عوامل در سرعت سایت، قالب و طراحی آن است. سرعت سایت نیز یکی از فاکتورهای اصلی برای راضی نگه داشتن کاربر در نظر گرفته می‌شود. به همین خاطر گوگل نیز به این فاکتور اهمیت زیادی می‌دهد. طبق آمار، در صورتی که لود شدن سایت شما یک ثانیه تاخیر پیدا کند، تعداد زیادی کاربر را از دست می‌دهید؛ پس بهتر است به سرعت و زمان لود سایت دقت ویژه‌ای داشته باشید.

سرعت سایت

6- تجربه کاربری و رابط کاربری را فراموش نکنید

یو آی و یو ایکس بخش مهمی از هر پلتفرم و رسانه‌ای است که تاثیر قابل توجهی روی نرخ تبدیل کاربران دارد. با یو آی مناسب می‌توانید ظاهری زیبا و کاربر پسند برای سایت ایجاد کرده و با یک یو ایکس خوب، کاربران خود را راضی نگه دارید. یو ایکس نقش زیادی در رضایت کاربران و ایجاد احساس خوب در آنها دارد.

تجربه کاربری و رابط کاربری را فراموش نکنید

طراحی سایت با یاسئومی

یاسئومی با استفاده از طراحان گرافیکی با استعداد و برنامه نویسان با تجربه، خدمات طراحی سایت را به بهترین شکل برای شما انجام می‌دهد. برای این که آینده کسب و کار شما تضمین شده باشد، بهتر است اولین قدم‌های خود را محکم بردارید. طراحی سایت و معماری آن نیز تاثیر زیادی در آینده کاری سایت شما دارد. ساختار سایت شما می‌تواند سئو و بهینه سازی سایت را نیز تحت تاثیر قرار دهد. تیم حرفه‌ای یاسئومی نیز با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و ترندهای روز، سایت شما را طراحی خواهد کرد.

طراحی سایت با یاسئومی
برای طراحی سایت وردپرسی و اختصاصی فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان طراحی سایت یاسئومی با شما تماس بگیرند.

سر فصل های پکیج خدمات سئو سایت

همه مراحل سئو با بهترین مسیر اجرایی تست شده سئو برای سایت شما اجرا می شود.

تمامی موارد لیست زیر در پکیج کامل خدمات سئو یاسئومی است.

بله، یکی از بخش‌های مهم سئو، سرعت سایت، تجربه کاربری و طراحی سایت است. ساختار سایت شما هر چه برای کاربر و ربات‌های گوگل بهینه‌تر باشد، عملکرد بهتری خواهید داشت.

سیستم‌های مدیریت محتوایی مانند وردپرس، فرایند طراحی سایت را سرعت بخشیده و آن را آسان‌تر می‌کند. در صورتی که از چنین سیستم‌هایی استفاده کنید، طراحی سایت شما در کمترین زمان انجام می‌شود.

برای این که کاربر سایت شما را شناخته و آن را به خاطر بسپارد، به طراحی سایت نیاز دارید. از طرف دیگر، در صورتی که از قالب‌های آماده استفاده کنید، سایت شما دچار مشکل شده و کاربران از آن استقبال نخواهند کرد.

بهترین و پرطرفدارترین سیستم مدیریت محتوای دنیا، وردپرس است و امروزه تعداد زیادی از سایت‌های دنیا از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنند.

Whatsapp Chat
مشاوره رایگان در واتساپ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.