سئو

طراحی سایت وردپرس

تخفیف ویژه برای روزهای سخت !
نیاز به وب سایت در عصر ارتباطات

نیاز به طراحی سایت

طراحی سایت یکی از مهم‌ترین اقدامات و قدم‌ها برای ایجاد یک کسب و کار جدید است. طراحی سایت می‌تواند آینده کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که امروزه سایت‌سازهای زیادی به وجود آمده‌اند، استفاده از خدمات طراحی سایت بهترین انتخاب برای ایجاد یک سایت موفق است. طراحی سایت شما در ذهن کاربر حک شده و در خاطر او خواهد ماند؛ به همین دلیل بهتر است طراحی سایت خود را به بهترین شکل انجام دهید. در این مطلب قصد داریم تا در کنار معرفی خدمات طراحی سایت، به آموزش طراحی سایت نیز اشاره‌ای داشته باشیم.

نقش وب سایت در کسب و کار

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، سایت از اصلی‌ترین کانال‌های درآمدزایی و جذب مخاطب است. اکثر کسب و کارهای بزرگ سایت مخصوص به خود را دارند. در اکثر مواقع حتی اگر از سایت خود کسب درآمد نکنید، نیاز دارید که یک سایت داشته باشید. امروزه سایت به یکی از لازمه‌های برندینگ تبدیل شده است. با طراحی سایت دسترسی بیشتری به مخاطبان خود می‌دهید و آنها بهتر می‌توانند شما را بشناسند و از همین طریق می‌توانید کاربران و مشتریان بیشتری جذب کنید.

نقش وب سایت در کسب و کار الکترونیک یا دیجیتال

قیمت طراحی سایت دائمی

سایت شخصی
پرسنال برندینگ
6 میلیون تومان
5.5 میلیون تومان
طراحی سایت
دامنه ir رایگان
طراحی تا 3 صفحه
سئو ابتدایی صفحات
سرعت زیر 3 ثانیه
سایت شرکتی
مناسب برای کسب و کارها
12 میلیون تومان
11.8 میلیون تومان
طراحی کامل سایت
دامنه ir رایگان
طراحی تا 6 صفحه اصلی
سئو ابتدایی صفحات
سرعت زیر 2 ثانیه
پشتیبانی 3 ماهه
سایت فروشگاهی
مناسب برای کسب و کارهای فروشگاهی
15 میلیون تومان
14.6 میلیون تومان
طراحی سایت
دامنه ir رایگان
طراحی تا 9 صفحه اختصاصی
سئو داخلی صفحات
سئو تکنیکال سایت
سرعت زیر 2 ثانیه
دیتا اینتری 50 محصول
پشتیبانی 6 ماهه

انواع طراحی سایت

به طور کلی، دو نوع سایت استاتیک و دینامیک وجود دارد. طراحی سایت با توجه به نیاز و کاربرد کارفرما، به شکل یکی از این دو نوع انجام می‌شود. اکثر سایت‌های موجود در دنیا، به صورت دینامیک یا پویا طراحی شده‌اند. در چنین سایت‌هایی، امکان تغییر و قرار دادن محتوا در سایت توسط کاربران وجود دارد. در صورتی که سایت‌های استاتیک به صورت صفحه به صفحه طراحی می‌شوند و برای ایجاد تغییرات در آنها، نیاز به دانش برنامه نویسی دارید.

Previous
Next

مراحل انجام طراحی سایت

مرحله اول

تحقیق و نیازسنجی اولیه

قبل از هر اقدامی باید مشخص شود که موضوع سایت و کسب و کار چیست. در همین مرحله باید بدانید که چه امکاناتی برای سایت شما نیاز است و کاربر باید به چه بخش‌هایی دسترسی داشته باشد. قابلیت‌ها و امکانات سایت باید به طور کامل بررسی شده و تعیین شوند تا در ادامه راه طراحی سایت تداخلی ایجاد نشود. در مرحله بعدی بهتر است سیستم مدیریت محتوای اختصاصی یا عمومی برای سایت خود انتخاب کنید. این کار به برنامه نویسان کمک می‌کند تا طراحی قالب را بر اساس این سیستم‌های مدیریتی بهتر و سریع‌تر انجام دهند.

مرحله اول

مرحله دوم

ایجاد طرح اولیه یا WIREFRAME

در هر آموزش طراحی سایتی باید ذکر شود که این کار مانند ساخت یک ساختمان جدید است؛ پس ارائه طرح و نقشه اولیه برای سایت ضروری است. به همین خاطر تیم‌های گرافیکی یک طرح و اسکچ اولیه از سایت تهیه می‌کنند. این اسکچ بر اساس نیازها و سلیقه مشتری طراحی می‌شود. هرچند پیشنهادات طراح نیز باید در این طرح شرکت داده شود. تمامی صفحاتی که قرار است در نسخه نهایی سایت وجود داشته باشند، به صورت یک طرح اولیه یا WIREFRAME ایجاد می‌شوند. در انتهای این مرحله لازم است تا کارفرما وایرفریم را تایید کند تا به مرحله بعدی خدمات طراحی سایت برسیم.

مرحله دوم

مرحله سوم

طراحی سایت به صورت کامل

در این مرحله، قالب نهایی سایت که قرار است به نمایش گذاشته شود در ابزارهای مختلف طراحی می‌شود. در اکثر مواقع این طراحی به صورت گرافیکی بوده و بیشترین شباهت را به قالب نهایی دارد. در این مرحله نیز نیاز است تا کارفرما فرم نهایی را تایید کند. ایجاد تغییرات در این بخش محدود بوده و تنها در برخی از قسمت‌ها و ویژگی‌ها می‌توان تغییر ایجاد کرد.

مرحله سوم

مرحله چهارم

برنامه نویسی سایت

بخش اصلی طراحی سایت، بخش کد نویسی یا برنامه نویسی است. در این بخش، طرح نهایی به برنامه نویسان تحویل داده می‌شود و آنها با استفاده از زبان‌های مختلف، سایت شما را طراحی می‌کنند. برنامه نویسان حرفه‌ای و باتجربه قبل از هرگونه اقدامی، تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی مورد نیاز برای اجرا طرح سایت شما را تعیین کرده و سپس اقدام به عملی کردن پروژه می‌کنند. در این بخش از خدمات طراحی سایت، برنامه نویسان با استفاده از زبان‌های HTML، CSS، JS و PHP سایت را طراحی خواهند کرد. البته بسته به نیاز کاربران و امکانات موجود در سایت، امکان استفاده از زبان‌های دیگر نیز وجود دارد.

مرحله چهارم

مرحله پنجم

راه اندازی و انجام آزمایش

پس از این که کدنویسی سایت به اتمام رسید، سایت بر روی هاست‌های آزمایشی یا اصلی اجرا می‌شود. برای این که سایت خالی از مطلب نباشد، معمولا متن‌ها و محتواهایی به صورت تستی روی سایت بارگذاری می‌شوند. در این مرحله، تمامی بخش‌های سایت مورد آزمایش قرار گرفته و در دستگاه‌های مختلف بررسی خواهند شد. در صورتی که هر بخش از سایت دچار مشکل باشد، کدنویسی آن بخش باید تغییر پیدا کند. در نظر داشته باشید که در این مرحله از خدمات طراحی سایت، امکان ایجاد تغییرات زیادی وجود ندارد و برای ایجاد تغییرات گسترده، باید زمان و هزینه زیادی صرف شود.

مرحله پنجم

مرحله آخر

تحویل پروژه و آموزش کار کردن با سایت

پس از این که تمامی مشکلات سایت رفع شد، قالب یا هر پروژه‌ای که مد نظر داشته باشید، آماده بارگذاری و استفاده نهایی است. در این بخش به دلیل این که کاربران و کارفرماها تجربه کار با سیستم و قالب جدید را ندارند، باید آموزش استفاده از سایت نیز به آنها تحویل داده شود. تیم یاسئومی با در نظر گرفتن چنین چالش‌هایی، با استفاده از ابزارهای مختلف، فیلم‌های آموزش کار کردن با سایت و قالب نهایی را خدمت کاربران تقدیم خواهد کرد.

مرحله آخر

نکاتی که قبل از سفارش طراحی سایت باید در نظر گرفت

انتخاب سیستم مدیریت محتوا مناسب

قبل از این که سفارش طراحی سایت را ثبت کنید، بهتر است در مورد سیستم‌های مدیریت محتوای مختلف اطلاعاتی داشته باشید. شاید برخی سیستم‌های مدیریت محتوا برای سایت مورد نظر شما مناسب نباشد و در وسط راه مجبور به تعویض سیستم مدیریت محتوایی خود شوید. سیستم مدیریت محتوا بر روی عوامل مختلفی تاثیرگذار است و می‌تواند آینده سایت شما را دچار تغییر کند. وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا است و اکثر سایت‌های داخلی و خارجی از این سیستم برای طراحی سایت استفاده می‌کنند. بهتر است برای صرفه جویی در هزینه‌ها، از طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی دوری کنید.

اصالت قالب

پس از این که از کیفیت کاری و قیمت نهایی برای انجام خدمات طراحی سایت اطمینان پیدا کردید، زمان آن رسیده که از اصالت قالب‌ها اطمینان پیدا کنید. مطمئن باشید قالبی که برای شما طراحی می‌شود، از صفر طراحی شده باشد. تعدادی از طراحان سایت قالب‌های آماده را تغییر داده و به کارفرما تحویل می‌دهند. برای این که سایت شما به درستی اجرا شود و مراحل برندینگ آن به خوبی پیش برود، بهتر است از قالب‌های آماده استفاده نکنید و قالب شما متفاوت باشد.

رعایت اصول سئو را در نظر بگیرید

سعی کنید در قراردادهای طراحی سایت، سبک بودن قالب و رعایت اصول سئو را ذکر کنید. در صورتی که این موارد در قالب و سایت شما رعایت نشود، می‌تواند کار و هزینه زیادی در پی داشته باشد. تغییر کدهای قالب و اصلاح آن فرایندی زمان‌بر، سخت و پرهزینه است. به همین خاطر بهتر است از ابتدای کار به فکر سئو و بهینه سازی قالب خود باشید.

واکنش گرا بودن قالب

امروزه اکثر کاربران با استفاده از موبایل به وب گردی می‌پردازند. در صورتی که سایت شما برای این گوشی‌ها بهینه نشده باشد، اکثر کاربران خود را از دست خواهید داد. ریسپانسیو بودن یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های هر سایت و پلتفرم موفق است. به وسیله واکنش گرایی، قالب شما در تمامی پلتفرم‌ها قابل مشاهده بوده و تمامی کاربران می‌توانند به بهترین شکل از سایت شما استفاده کنند.

سرعت سایت

از تاثیرگذارترین عوامل در سرعت سایت، قالب و طراحی آن است. سرعت سایت نیز یکی از فاکتورهای اصلی برای راضی نگه داشتن کاربر در نظر گرفته می‌شود. به همین خاطر گوگل نیز به این فاکتور اهمیت زیادی می‌دهد. طبق آمار، در صورتی که لود شدن سایت شما یک ثانیه تاخیر پیدا کند، تعداد زیادی کاربر را از دست می‌دهید؛ پس بهتر است به سرعت و زمان لود سایت دقت ویژه‌ای داشته باشید.

تجربه کاربری و رابط کاربری

یو آی و یو ایکس بخش مهمی از هر پلتفرم و رسانه‌ای است که تاثیر قابل توجهی روی نرخ تبدیل کاربران دارد. با یو آی مناسب می‌توانید ظاهری زیبا و کاربر پسند برای سایت ایجاد کرده و با یک یو ایکس خوب، کاربران خود را راضی نگه دارید. یو ایکس نقش زیادی در رضایت کاربران و ایجاد احساس خوب در آنها دارد.

طراحی سایت با یاسئومی

یاسئومی با استفاده از طراحان گرافیکی با استعداد و برنامه نویسان با تجربه، خدمات طراحی سایت را به بهترین شکل برای شما انجام می‌دهد. برای این که آینده کسب و کار شما تضمین شده باشد، بهتر است اولین قدم‌های خود را محکم بردارید. طراحی سایت و معماری آن نیز تاثیر زیادی در آینده کاری سایت شما دارد. ساختار سایت شما می‌تواند سئو و بهینه سازی سایت را نیز تحت تاثیر قرار دهد. تیم حرفه‌ای یاسئومی نیز با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و ترندهای روز، سایت شما را طراحی خواهد کرد.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.